Prev post Next post
Press Room / 8 kwietnia, 2020

Green Hell: Udana premiera trybu co-op

# , , , , Green Hell: Udana premiera trybu co-op 1

Gra Creepy Jar zajmuje obecnie 2. miejsce na liście bestsellerów Steam

 

Długo oczekiwany przez graczy na całym świecie debiut trybu kooperacji w Green Hell okazał się ogromnym sukcesem. Gra autorstwa Creepy Jar w dniu premiery nowej, obszernej aktualizacji uplasowała się na 2 miejscu światowych bestsellerów platformy Steam. Jednocześnie tytuł pobił swój rekord użytkowników grających jednocześnie – we wtorek o przetrwanie w amazońskiej dżungli zawalczyło jednocześnie ponad 6100 osób.

 

– Wspięcie się na drugie miejsce listy globalnych bestsellerów platformy Steam w premierowy wieczór to niesamowity wynik. Obrazuje on jak wielu użytkowników oczekiwało na pojawienie się trybu kooperacji. Biorąc pod uwagę gry oznaczone tagiem dla wielu graczy – prześcignęliśmy nawet wysokobudżetowe produkcje, takie jak.: Civilization VI, Red Dead Redemption 2 czy Resident Evil 3 – komentuje wyniki Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar – Mogliśmy zaobserwować najwyższą dotychczas liczbę graczy grających w naszą produkcję. W porównaniu do dnia sprzed premiery prawie 6 razy więcej osób sięgnęło wczoraj po Green Hell.  Liczymy, że do końca tygodnia będziemy świadkami pobicia kolejnych rekordów graczy grających jednocześnie – dodaje.

 

Produkcja warszawskiego studia jest promowana przez Steam w ramach promocji Midweek Madness i przysługuje na nią rabat -25%. Obniżka ceny będzie trwała do 12.04. Tytuł otrzymuje też wysokie oceny użytkowników – spośród 98 recenzji wystawionych w dzień premiery tej obszernej aktualizacji, aż 80% było pozytywnych. Natomiast ocena ogólna utrzymuje się na poziomie 86% (na podstawie 7870 opinii graczy).

 

Przypominamy, że tryb co-op jest darmową aktualizacją do gry Green Hell. Tytuł od debiutu w Steam Early Access jest stale rozwijany o nowe treści, które niezmiennie cieszą się dużą aprobatą grającej społeczności. W najbliższych miesiącach produkcja pojawi się na konsolach PS4, Xbox One, Nintendo Switch a także na google VR.

***

Trailer/IGN:

http://www.ign.com/videos/2018/05/15/green-hell-announcement-trailer

Trailer i screeny /IGN:

http://www.ign.com/articles/2018/05/15/green-hell-is-an-amazonian-survival-nightmare-in-its-first-trailer

Steam:

https://store.steampowered.com/app/815370/Green_Hell/

Facebook:

https://www.facebook.com/GreenHellGame/

Twitter:

https://twitter.com/GreenHellGame

Oficjalna strona internetowa gry:

http://greenhell-game.com/

O spółce: Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survival simulation. Core team Creepy Jar stanowi obecnie 14 osób, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencję charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.

Osoba do kontaktu: Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

więcej info o spółce