Prev post Next post
Press Room / 14 lutego, 2020

Creepy Jar: Przychody ze sprzedaży produktów wzrosły w 2019 r o ponad 50%

# , , , , Creepy Jar: Przychody ze sprzedaży produktów wzrosły w 2019 r o ponad 50% 1

Creepy Jar stabilnie zwiększa sprzedaż

 

O blisko 20% wzrosły przychody ze sprzedaży produktów Creepy Jar w czwartym kwartale ubiegłego roku. W całym 2019 r. sprzedaż na tym poziomie zwiększyła się o ponad 50% osiągając blisko 7 mln zł. Na koniec kwartału spółka zwiększyła stan gotówki w kasie do 6,17 mln zł (z 4 mln zł na koniec III kw. 2019 r.).

 

 

 

 

Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku przychody ze sprzedaży produktów Creepy Jar wyniosły ponad 2,35 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o blisko 20%. W całym 2019 roku poziom ten zwiększył się do ponad 6,98 mln zł, czyli o prawie 51% więcej niż rok wcześniej. – Jesteśmy zadowoleni z wyników. „Niskie” zyski  to efekt przyjętej metody rozliczania kosztów produkowanej gry. Po przekroczeniu prognozowanej sprzedaży 300 000 kopii gry koszty aktualizacji  Green Hell widoczne są na bieżąco czyli w pozycji „Usługi obce” nie jak dotychczas – w trakcie jej produkcji kiedy były rozbijane w czasie. Stąd wpływ na zysk spółki. Dla nas ważniejszy jest stan gotówki w kasie, który zwiększył się w czwartym kwartale o 2 mln zł    – podsumowuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Bieżący rok jest dla spółki niezwykle istotny. Już na przełomie marca i kwietnia do sprzedaży trafi bardzo oczekiwany przez graczy tryb co-op Green Hell (whishlista pokazuje ponad 600 tys. potencjalnych zainteresowanych). W podobnym czasie spółka przewiduje premierę gry na konsolę Nintendo Switch. Wersje symulatora przetrwania na konsole PlayStation i Xbox spółka planuje mieć gotowe w trzecim kwartale bieżącego roku. Zarząd Creepy Jar będzie rekomendował również akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW, co zadzieje się w drugiej połowie roku. Spółka rozpoczęła również prace nad nowym tytułem. Jego premiera (zawierająca już tryb kooperacji) w wersji PC na platformie STEAM wstępnie planowana jest na II połowę 2021 r.

 

 

Przypomnijmy, że pełna wersja GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września 2019 r. Od tego czasu w serwisie STEAM pojawiło się ponad 3300 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 7200 w 18 miesięcy) to wciąż 86%. Równie wysoka jest średnia (77%) komentarzy na portalu Metacritic.

 

 

Trailer/IGN:

http://www.ign.com/videos/2018/05/15/green-hell-announcement-trailer

Trailer i screeny /IGN:

http://www.ign.com/articles/2018/05/15/green-hell-is-an-amazonian-survival-nightmare-in-its-first-trailer

Steam:

https://store.steampowered.com/app/815370/Green_Hell/

Facebook:

https://www.facebook.com/GreenHellGame/

Twitter:

https://twitter.com/GreenHellGame

Oficjalna strona internetowa gry:

http://greenhell-game.com/