Prev post Next post
Press Room / 31 stycznia, 2020

Kool2Play zgromadził 3,6 miliona złotych na rozwój gier

Kool2Play, warszawski producent gier, który w połowie roku zamierza zadebiutować na rynku NewConnect, z powodzeniem zamknął sprzedaż akcji serii C. Developer pozyskał łącznie (seria B, C i dofinansowanie w programie GameInn) 3,6 mln zł, które będą przeznaczone na produkcje i marketing trzech autorskich produkcji. Premiera pierwszej z nich – Uragun, planowana jest na przełom drugioego i trzeciego kwartału 2020 r.

Kool2Play (K2P) to unikalna spółka na polskim rynku producentów gier, przede wszystkim ze względu na swoje korzenie. Jest to zespół doświadczonych producentów i kadry zarządzającej, posiadającej blisko 20-letni know how w międzynarodowej promocji gier, w tym takich tytułów jak choćby Call of Duty, PUBG czy World of Tanks. W skład grupy kapitałowej K2P wchodzi firma Kool Things, zjamująca się promocją i marketingiem gier na świecie.

– Kool2Play koncentruje się na kreowaniu multiplatformowych marek gier, przy czym stawiamy na jakość, a nie ilość. Każdy produkt będzie dopracowany w każdym detalu pod względem jakości i marketingu, tak żeby maksymalnie wydłużyć czas jego monetyzacji poprzez dodatkowy content, prequele i sequele, czy też różne platformy. – komentuje Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

W ostatnich dniach spółka zakończyła z sukcesem sprzedaż akcji serii C. Łącznie zgromadziła 3.6 mln zł na podukcję i promocję trzech autorskich projektów. – Inwestorzy zaufali naszej wizji, inwestując w spółkę w dwóch rundach finansowania 2 miliony złotych, wyceniając tym samym firmę na 16 milionów złotych. Jestem przekonany, że nie zawiedziemy ich zaufania a rynek zweryfikuje wartość Kool2Play po debiucie na NewConnect, który planujemy przeprowadzić w połowie roku- dodaje prezes.

Kool2Play pracuje aktualnie nad 3 grami. Poza nadchodzącym Uragun powstają dwa kolejne tytuły, które ujrzą światło dzienne w latach 2021 (City of Minds) i 2022 (Odbudowa). W 2019 firma otrzymała dotację w programie sektorowym GameINN, w kwocie 1,6 miliona złotych. Projekt wsparty przez NCBiR nosi nazwę kodową Odbudowa i będzie grą strategiczna z gatunku city builder.

Więcej informacji na temat gry znaleźć można na jej stronie w serwisie Steam oraz dedykowanej stronie internetowej. Fragmenty rozgrywki, zwiastuny i inne materiały wideo znaleźć można na kanale YouTube studia. Zachęcamy także do śledzenia profili gry w serwisie Facebook oraz Twitter, a także profili studia Kool2Play w serwisach Facebook, Twitter oraz Instagram.

O Kool2Play S.A:

Kool2Play to developer i wydawca gier operujący w szerokim zakresie gatunków, które łączy wspólna idea – natura ludzka w odniesieniu do świata opartego na technologii.

Tworzymy gry, które dotyczą psychiki człowieka: emocji, instynktów i ich reakcji w świecie, w którym życie jest ciągle przetwarzane przez ludzkie wynalazki. Chcemy, aby gracze ciągle zmagali się z konsekwencjami progresu technologicznego, jaki dzieje się wokół nich i przeżywali różne możliwe scenariusze oparte na potencjalnych niebezpieczeństwach, jakie nieść może za sobą nasze uzależnienie się od technologii.