Prev post Next post
Press Room / 30 stycznia, 2020

Krakowskie studio poszerza kanały dystrybucji gier o konsole Xbox i komputery PC

# , , , ,

7Levels opublikowało plan wydawniczy na pierwsze półrocze 2020 roku

7Levels, krakowskie studio specjalizujące się dotychczas w produkcjach na konsolę Nintendo Switch, zaprezentowało zaktualizowaną strategię wydawniczą. Największą nowością jest wyjście poza rynek związany wyłącznie z Nintendo Switch i zapowiedź wydawania gier również na konsole Xbox i komputery PC. Ponadto w tym półroczu krakowskie studio planuje wydać łącznie nawet 6-7 nowych tytułów na Switcha. Nie zabraknie także ważnych aktualizacji dla wcześniejszych tytułów ⁠— Jet Kave Adventure oraz Warplanes: WWII Dogfight. Spółka niebawem powinna też ujawnić pierwsze informacje na temat swojej trzeciej dużej produkcji, której premiera przewidywana jest wstępnie na 2021 rok.

⁠— Już po publikacji Castle of Hart mieliśmy sporo zapytań i sugestii dotyczących wydania gry na urządzenia inne niż Switch. Jeszcze więcej podobnych głosów pojawiło się po premierze Jet Kave Adventure. Zdecydowaliśmy się na porting i wydanie tej właśnie produkcji na PC i Xbox jeszcze w tym półroczu. Jeśli sprzedaż tej wersji gry będzie satysfakcjonująca, z pewnścią będziemy chcieli kontynuować ekspansję wspomnianych rynków. Nie oznacza to oczywiście, że odchodzimy od Nintendo. Wręcz przeciwnie. Intensyfikujemy działalność wydawniczą, co będzie widać już w pierwszym półroczu tego roku⁠ — zapowiada Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.

Już w lutym graczy czeka duży update do Jet Kave Adventure, który będzie zawierał m.in. nowy tryb rozgrywki (”Arcade”, który będzie trudniejszy od standardowego), mnóstwo achievementów do zdobycia, czy rankingi online. W pierwszym kwartale planowana jest premiera Switchowej wersji gry Inbento, łódzkiego studia Afterburn.⁠ — Koniec pierwszego kwartału to także premiera naszego mniejszego projektu, o którym do tej pory nie wspominaliśmy. Będzie to na pewno spora niespodzianka! Prace nad grą mają się ku końcowi i wkrótce powinniśmy podać więcej szczegółów ⁠— zapowiada Krzysztof Król.

W drugim kwartale 2020 r. Spółka planuje m.in. update o nową kampanię dla Warplanes: WWII Dogfight, gry która w czasie premiery spotkała się z dużym zainteresowaniem graczy.

W tym kwartale do sprzedaży powinien trafić również Jet Kave Adventure na konsolę Xbox i komputery PC. Na koniec pierwszego półrocza 7Levels planuje jeszcze Switchową premierę aż trzech gier studia Incuvo (Easy Game Builder, Crowdy Farm oraz Crowdy Farm Puzzle). Spółka prowadzi też rozmowy z zagranicznym developerem na temat możliwości wydawniczych na Nintendo Switch. Niestety nie może zdradzić jeszcze szczegółów dotyczących tych rozmów.

W tym półroczu spółka powinna zdradzić również pierwsze szczegóły, trzeciego po Castle of Heart i Jet Kave Adventure, dużego tytułu własnej produkcji.⁠ — Rozpoczęliśmy prace nad kolejnym dużym projektem, którego premierę orientacyjnie planujemy na 2021 r. Wstępnie zakładamy dwa możliwe warianty: finansowanie własne, wtedy zakładany budżet będzie oscylował w okolicy budżetu zbliżonego do poprzedniej produkcji lub przy współpracy z wydawcą, co pozwoli na zwiększenie nakładów na produkcję – zapowiada Krzysztof Król. ⁠— Obecnie opracowujemy prototyp gry. Koncepcje zostały bardzo dobrze przyjęte przez potencjalnych wydawców, ale czekamy na konkretne opinie po zaprezentowaniu pierwszego grywalnego demo– dodaje.

 

About Us

O spółce

7Levels to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo specjalizujący się w produkcji gier platformowych.
Krakowskie studio od 2014 roku opracowuje, testuje i dystrybuuje tytuły na różne platformy (praca na zlecenie dla innych producentów gier), obecnie szczególnie koncentrując się na w pełni autorskich produkcjach skierowanych do fanów platform Nintendo.
Najnowszy tytuł 7LEVELS, „Jet Kave Adventure”, jest platformową grą akcji. Tytuł zadebiutował w trzecim kwartale 2019 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch.