Prev post Next post
Press Room / 16 stycznia, 2020

Tryb co-op GREEN HELL trafi do sprzedaży wczesną wiosną

# , , , , Tryb co-op GREEN HELL trafi do sprzedaży wczesną wiosną 1

Creepy Jar chce na główny parkiet GPW

 

Zarząd Creepy Jar będzie rekomendował akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW. Nastąpi to już po premierze Green Hell w trybie co-op, która planowana jest na przełom marca i kwietnia 2020 r. W podobnym czasie odbędzie się premiera gry na konsoli Nintendo Switch. Wersje symulatora przetrwania na konsole PlayStation i Xbox gotowe będą w trzecim kwartale bieżącego roku.

 

Zarówno kapitalizacja, jak i obroty i potencjał spółki predysponują ją do notowań na rynku głównym GPW. Mamy bardzo dużo deklaracji inwestorów instytucjonalnych o potencjalnej inwestycji w nasze akcje po zmianie rynku notowań. Będziemy dążyć do szybkiego rozpoczęcia procedur. Na tę chwilę nie widzimy potrzeby łączenia tego z nową emisją akcji. Środki, które posiadamy wystarczą na bieżące wydatki i produkcję nowej gry – tłumaczy Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Premiera nowej gry (zawierającej już tryb kooperacji) w wersji PC na platformie STEAM wstępnie planowana jest na koniec 2021r.  Przewidywane są również wersje konsolowe przeznaczone na platformy: PS4, Xbox One, konsole nowej generacji oraz Nintendo Switch.

Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad kilkoma koncepcjami równolegle. Ostatecznie po dziesiątkach analiz wybraliśmy tę, która naszym zdaniem ma największy potencjał sprzedażowy. Będzie to zaawansowany symulator rozwoju bazy wraz z elementami survivalu, z perspektywy pierwszej osoby w scenerii science-fiction. Część zespołu została już delegowana do nowego projektu. Zakładamy, że budżet gry będzie większy niż GREEN HELL. – zapowiada Krzysztof Kwiatek. Wśród podobnych produkcji wymieniane są m.in.: Astroneer, Satisfactory, Subnautica. – Tym razem większy nacisk położymy na base building/managing. Gra będzie tez mocniej opierała się na trybie co-op– dodaje Krzysztof Kwiatek.

 

Premierę nowego tytułu poprzedzi jednak najbardziej wyczekiwana przez graczy (tzw. wish lista przekroczyła 610 000), premiera GREEN HELL w trybie co-op na STEAM a następnie na konsole Nintedo Switch i dalszej kolejności PlayStation i Xbox.

 

Przypomnijmy, że pełna wersja GREEN HELL, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września 2019 r. Od tego czasu w serwisie STEAM pojawiło się prawie 3000 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 6880 w 17 miesięcy) to wciąż 86%. Równie wysoka jest średnia (77%) komentarzy na portalu Metacritic. GREEN HELL kupiło już ponad 360 000 tysięcy graczy.

 

więcej informacji o Creepy Jar przeczytasz tutaj