Prev post Next post
Press Room / 15 stycznia, 2020

Czwarty kwartał przyniósł ok. 1 mln zysku netto.

# , , , , Czwarty kwartał przyniósł ok. 1 mln zysku netto. 1

Vivid Games zrealizował prognozy.

Vivid Games zrealizował prognozy na 2019 r., wynika z opublikowanych dziś wstępnych wyników finansowych. Na poziomie skonsolidowanym bydgoski developer gier wypracował 12,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,56 mln zł zysku netto, wobec 11,6 mln zł i 0,24 mln zł prognozowanych. Oznacza to, że w czwartym kwartale Vivid Games zarobił ok. 1 mln zł.

Osiągnęliśmy lepsze wyniki w stosunku do prognoz, zarówno w ujęciu sprzedaży, jak i zysku netto. Miniony rok był dużo lepszy niż poprzedni. W spółce bardzo dużo się dzieje – dywersyfikujemy portfolio, wprowadzamy do sprzedaży nowe gry, rozpoczęliśmy dystrybucję na Nintendo Switch, wprowadziliśmy subskrypcje, a w najbliższym czasie również nowe formaty reklamowe. Działania w tym zakresie będą przekładały się na coraz lepsze wyniki finansowe – zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Po trzech kwartałach Vivid Games wypracował 8,1 mln zł przychodów, przy stracie netto na poziomie 0,4 mln zł. Oznacza to, że w IV kwartale sprzedaż wyniosła 4,2 mln zł, a zysk netto ok. 1 mln zł. – Dobre wyniki to efekt m.in. wprowadzenia do sprzedaży nowych gier w tym Zombie Blast Crew, działań marketingowych w zakresie user-acquisition, jak również coraz bardziej wydajnej monetyzacji całego portfolio gier. W 2019 pobranych zostało 25 mln naszych gier, co oznacza blisko 30% wzrost r-d-r. W I kwartale 2020 spodziewamy się 5 premier gier mobilnych i co najmniej 4 gier na Nintendo Switch – kontynuuje Kościelny.

Strategia Vivid Games zakłada m.in. rozwój i dywersyfikację portfela produktów, rozbudowę sieci dystrybucji o nowe kanały i platformy sprzętowe, oraz rozwój nowych linii biznesowych w tym innowacyjnej platformy automatyzacji testów Quasu (www.quasu.io). W 2020 roku na rynek trafi 15 nowych gier mobilnych, i około 10 gier na Nintendo Switch w tym Real Boxing 2, Mayhem Combat oraz Godfire: Rise of Prometheus. Prognozy na 2020 roku zakładają 19 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3 mln zł zysku netto.

 

więcej informacji o Vivid Games przeczytasz tutaj