Prev post Next post
Press Room / 23 grudnia, 2019

Oferta akcji Starward Industries zakończona nadsubskrypcją

Starward Industries, krakowskie studio, które postanowiło przenieść w świat gier wideo jedną z powieści Stanisława Lema, z sukcesem zakończyło pierwszą publiczną emisję akcji.

Spółka uplasowała wszystkie oferowane papiery pozyskując blisko 3 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19%. Premiera debiutanckiej gry planowana jest na 2021 rok i zbiegnie się z obchodami stulecia urodzin twórcy.

 

Krakowski developer oferował inwestorom 73 005 akcji serii H w cenie 41 zł za sztukę, stanowiących 4% w obecnym kapitale akcyjnym. Papiery znalazły 72 nabywców, którzy złożyli zapisy na łączną kwotę 3,85 mln zł. Stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19%, co oznacza że do spółki finalnie trafiło 2,99 mln zł. – To idealne zwieńczenie bardzo pracowitego roku. Inwestorzy uwierzyli zarówno w potencjał drzemiący w twórczości Stanisława Lema, jak i nasze kompetencje jako studia developerskiego. To wielka odpowiedzialność. Teraz krótki odpoczynek i zabieramy się do pracy ze zdwojoną siłą, żeby udowodnić rynkowi, że inwestycja w nasze akcje była dobrą decyzją – komentuje Marek Markuszewski, prezes Starward Industries. Krakowska spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w drugim kwartale 2020r.

 

Spółka podaje również kilka faktów na temat przydziału akcji:

  • Największy przydział nie przekroczył 5000 sztuk.
  • 12 inwestorów objęło pakiety większe niż 2000 sztuk.
  • 15 inwestorów objęło najmniejsze pakiety, które po redukcji wyniosły 194 sztuki.
  • Średni przydział akcji w zakończonej emisji to 1014 akcji.
  • Inwestorzy serii H to 71 osób fizycznych oraz 1 osoba prawna.

 

Czujemy sporą satysfakcję widząc, że licznie wsparł nas akcjonariat indywidualny. Pragnę podziękować wszystkim inwestorom serii H, ich zaangażowanie umożliwiło spółce zabezpieczenie całości budżetu produkcyjnego. To ważny krok eliminujący ryzyka płynnościowe, które potrafią być utrapieniem dla niezależnych studiów developerskich – podkreśla w komentarzu Kamil Klinowski, przewodniczący Rady Nadzorczej.

 

O Spółce

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie, które powstało w wyniku spotkania doświadczonej grupy developerów z prywatnymi inwestorami skupionymi wokół forów inwestycyjnych poświęconych sektorowi game-dev. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. Obecnie studio jest w trakcie produkcji swojego pierwszego autorskiego projektu – gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Władze firmy realizują plan przekształcenia spółki w publiczną oraz dążą do debiutu giełdowego. Chcą przy tym osiągnąć wysoki stopień przejrzystości oraz przyjazności dla inwestorów indywidualnych.