Prev post Next post
Press Room / 5 grudnia, 2019

Kool2Play z solidnym zapleczem finansowym

# , , , ,

Wpływy ze sprzedaży akcji serii B zostaną przeznaczone na rozwój nadchodzących gier

 

Warszawska spółka z powodzeniem zamknęła sprzedaż serii B, pozyskując milion złotych. Firma prowadzi również rozmowy z Tencentem – potentatem medialnym i technologicznym w zakresie współpracy w Chinach.

Kool2Play, developer i wydawca gier, poinformował o uzyskaniu zamierzonego celu sprzedaży akcji serii B. W wyniku transakcji spółka zebrała milion złotych, które posłużą na finansowanie produkcji dwóch nadchodzących projektów studia.

Ze sprzedaży akcji serii B pozyskaliśmy dodatkowy milion złotych na rozwój najbliższych projektów. Wraz z większym budżetem możemy podnosić jakość i skalę naszych tytułów. Wśród nich jest oczywiście Uragun, którego Early Access rozpocznie się już za nieco ponad miesiąc. – opowiada Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play.

 

Planowany na 22 stycznia Early Access gry Uragun będzie zawierał łącznie 9 poziomów, których akcja będzie toczyła się w trzech metropoliach – w Warszawie, Nowym Jorku i Barcelonie. Tego dnia poznamy również mapę rozwoju produkcji. Gra będzie dostępna w serwisie Steam.

Ponadto, spółka prowadzi działania związane z dystrybucją Uragun w Chinach. Wśród potencjalnych wydawców tytułu znajduje się potentat na rynku Państwa Środka. Rozmowy z Tencent obejmują jednak nie tylko negocjacje na temat nadchodzącej premiery Kool2Play. Wśród poruszanych tematów jest też m.in. współpraca agencji Kool Things bezpośrednio z firmami gamingowymi grupy Tencent.

Rozmowy z potentatem branży elektronicznej to dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie że toczą się one jeszcze przed premierą naszego pierwszego projektu. Szybkie pojawienie się Uragun na największym światowym rynku byłoby czymś niesamowitym. Liczymy, że już niedługo będziemy mogli poinformować o sukcesie, jakim byłoby nawiązanie szerszej współpracy z Tencent. ­– kończy prezes.

Przypominamy, że ostatnich miesiącach firma otrzymała dotację w programie sektorowym GameINN, w kwocie 1,6 miliona złotych. Projekt wsparty przez NCBiR nosi nazwę kodową Odbudowa, który będzie grą strategiczna z gatunku city builder. Ponadto w pierwszym kwartale 2020 roku Kool2Play planuje złożenie wniosku na dofinansowanie projektu City of Minds, jak również skompletowanie dokumentacji niezbędnej do procesu wejścia na giełdę New Connect.

 

Więcej o grze:

Steam

strona internetowa,

kanał YouTube,

Facebook,

Twitter,

 

O Kool2Play S.A:

Kool2Play to warszawski developer i wydawca gier operujący w szerokim zakresie gatunków, które łączy wspólna idea – natura ludzka w odniesieniu do świata opartego na technologii. Firma ma wieloletnie doświadczenie w samodzielnym produkowaniu i wydawaniu gier, doświadczony zespół developerski i niezwykle cenny walor – ogromne doświadczenie w promocji gier. Kool2Play jest właścicielem Kool Things – jednej z najbardziej doświadczonych agencji w Europie specjalizującej się w międzynarodowej promocji gier. Obecnie studio pracuje nad trzema projektami: Uragun, City of Minds i tajemniczą grą o nazwie kodowej Odrodzenie.

Facebook,

Twitter,

Instagram.