Prev post Next post
Press Room / 17 października, 2019

Bloomga przedstawia plany wydawnicze na najbliższe miesiące

# , , ,

Premiera Islandoom na iOS oraz Android jeszcze przed świętami

 

Bloomga, developer gier na urządzenia przenośne na targach Poznań Game Arena zaprezentuje nadchodzące premiery gier na systemy Android oraz iOS – Wild West Age oraz Islandoom. Oba tytuły zostaną wydane w formacie free-to-play w najbliższych miesiącach.

 

Działania spółki znanej z gier przeglądarkowych nabierają rozpędu. Jeszcze w bieżącym miesiącu ruszą przedzapisy do wersji mobilnej gry Islandoom. Natomiast w dniach 18-20 października na targach PGA Bloomga przedstawi największy dotychczasowy projekt spółki – Wild West Age. Premiera tytułu planowana jest na I kwartał nadchodzącego roku.

 

– Naszym priorytetem na najbliższe miesiące jest rozwój Islandoom oraz premiera gry Wild West Age. Lada dzień, w sklepach iStore oraz Google Play uruchomimy zapisy, które pozwolą użytkownikom na automatyczne pobranie gry w dzień premiery. Możliwość zapisu będzie aktywna już w czasie PGA. Jeszcze przed końcem listopada planujemy wydanie Islandoom na urządzenia iOS i Android. Będziemy uruchamiać kolejne serwery z częstotliwością zależną od sukcesu osiągniętego na telefonach i tabletach. – opisuje plany spółki Dawid Przygrodzki, prezes Bloomga.

 

Islandoom to strategiczna gra MMO dostępna na przeglądarkach. Produkcja jest dostępna od 2017 roku i była wielokrotnie chwalona za unikalny świat oraz dużą bazę graczy. W produkcji znajduje się również druga gra Bloomgi – Wild West Age. Tytuł bazuje na modelu biznesowym free-to-play. Oznacza to, że gra na urządzeniach mobilnych oraz komputerach będzie darmowa. Do społeczności graczy w późniejszym terminie dołączą także użytkownicy platformy Steam. Rozgrywkę wieloosobową nadchodzącej produkcji będzie można zobaczyć po raz pierwszy już w tym tygodniu na stoisku w Poznaniu.

 

– Na I kwartał 2020 roku jest planowana premiera Wild West Age. Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi wydawcami gry i liczymy, że o efektach rozmów będziemy mogli poinformować już niedługo. W czasie targów PGA pokażemy pierwszy trailer nowej cross-platformowej gry. Zostanie zaprezentowane pierwsze demo modelu walki PvP i będzie można w nie zagrać na tabletach dostępnych na naszym stanowisku. Dzięki temu już w ten weekend dostaniemy feedback od zwiedzających. – kończy prezes Bloomga.

 

Przypominamy, że sektor gier mobilnych dominuje światowy rynek gier. W 2018 roku wygenerował on aż 63.2 miliardów USD przychodu co stanowiło blisko połowę całego przychodu wygenerowanego przez wszystkie urządzenia elektroniczne razem wzięte. Produkcje na telefony i tablety przewyższają przychodami obroty na konsole oraz komputery osobiste, które mają odpowiednio 32% oraz 21% rynku. Gry przeglądarkowe stanowią obecnie ułamek tej kwoty.

 

O spółce:

Bloomga SA to częstochowski developer oraz wydawca gier przeglądarkowych i mobilnych. Firma ma wieloletnie doświadczenie na rynku gier. Zespół tworzą specjaliści, którzy kochają gry. Ich flagowy tytuł to Islandoom, który w dalszym ciągu jest wspierany przez zespół. Obecnie pracują obecnie nad dwoma projektami na urządzenia Android oraz iOS – mobilną wersją gry Islandoom oraz Wild West Age.