Prev post Next post
Press Room / 5 września, 2019

Biznes w genach – Czy branża biotechnologiczna ma szansę stać się ulubieńcem inwestorów?

# , , ,

Konferencja ,,Biznes w Genach’’ współorganizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się już 17.09.2019r. Jest to niepowtarzalna okazja by poznać rynek biotechnologiczny i niezwykłe osoby z tej branży!

 

Zapraszamy na pierwszą taką konferencję współorganizowaną z Giełdą Papierów Wartościowych! W ciągu ostatnich lat rynek biotechnologiczny na świecie bardzo ewoluował. Biotechnologia jest wszechobecna w życiu codziennym, a jej wpływ jest nieoceniony. Sektor ten charakteryzuje różnorodność i kreatywność, które oznaczają nieograniczone możliwości rozwoju. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat inwestycje wyspecjalizowanych funduszy Venture Capital urosły z 2 do 17 miliardów dolarów. W ubiegłym roku 46 spółek biotechnologicznych przeprowadziło IPO wsparte przez VC, a fuzje i przejęcia w tym sektorze osiągnęły wartość 37 mld dolarów. Rok 2018 był zdecydowanie przełomowym i rekordowym dla Venture Capital w tej branży, dlatego też chcemy przybliżyć ją inwestorom i mediom.

 

– Branża ta jest stosunkowo nowa i obca na rynku, a celem konferencji jest właśnie przybliżenie jej potencjalnym inwestorom oraz analitykom i dziennikarzom zajmujących się tematyką finansowąę . Chcemy pokazać potencjał jaki posiadają spółki biotechnologiczne i wyzwania, którym muszą stawić czoła, a także wskazać główne bariery rozwoju tej branży. – komentuje Tomasz Muchalski, prezes Strict Minds, organizator konferencji.

 

Do udziału w konferencji zostały zaproszone znane, polskie spółki biotechnologiczne takie jak: Nano Group S.A., Intelliseq sp. z o.o., Milton Essex S.A., Blirt S.A., Proteon Pharmaceuticals S.A., Poltreg S.A., Pure Biologics S.A. i Medinice S.A. Ich przedstawiciele postarają się przybliżyć uczestnikom czym zajmują się na co dzień i znaleźć odpowiedź na pytanie ,,Czy branża biotechnologiczna ma szansę stać się ulubieńcem inwestorów?’’. Wydarzenie jest skierowane do inwestorów indywidualnych, inwestorów instytucjonalnych, start-upów, akcjonariuszy spółek biotechnologicznych, prasy i telewizji oraz ludzi zainteresowanych branżą.

– Polska branża biotechnologiczna z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Państwo zaczyna rozumieć, jak ważna jest długofalowa polityka oraz budowa infrastruktury laboratoryjnej oraz posiadanie dobrego kapitału intelektualnego. Myślę, że coraz więcej inwestorów, także tych międzynarodowych, jest zachęconych do inwestowania w polski rynek biotechnologiczny. – Marek Borzestowski, prezes Nano Group.

 

Mając świadomość jak ważna jest branża biotechnologiczna, honorowym patronem konferencji zostało Ministerstwo przedsiębiorczości i technologii. Patronat objęły także NCBiR, SRP, SII, DM Navigator, PARP oraz PFR. Patronami medialnymi są Parkiet, ISB News, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Stockwatch, Comparic.pl, Albert ‘’Longterm’’ Rokicki, Rynek zdrowia, Medycyna Praktyczna, Biotechnologia.pl. Konferencja odbędzie się 17.09.2019r. w Warszawie, w budynku Giełdy Papierów Wartościowych.