Prev post Next post
Press Room / 2 września, 2019

Krakowski developer spodziewa się szybkiego zwrotu z inwestycji

# ,

Bloober Team pokonał klątwę Wiedźmy z Blair

Krakowski developer spodziewa się szybkiego zwrotu z inwestycji 1

 

Blair Witch ze znakomitymi ocenami od największych magazynów branżowych, mimo początkowych problemów technicznych notuje najlepsze otwarcie w historii Bloober Team.  Po prawie trzech dobach, gra wciąż znajduje się w TOP 25 najchętniej kupowanych światowych bestsellerów. Spółka liczy na szybki zwrot z inwestycji i zapowiada kolejne niespodzianki.

Najnowsza gra krakowskiego developera zrealizowana we współpracy z hollywodzkim gigantem – Lionsgate, zbiera bardzo dobre recenzje od największych magazynów branżowych pokazując, że na trwałe została liderem growego horroru. Na starcie spółka napotkała problemy techniczne, które naprawiła w błyskawicznym tempie, co spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów.

Gra zadebiutowała w piątkowy wieczór zbierając od magazynów branżowych bardzo wysokie oceny. Obecnie ich średnia plasuje się na poziomie 74%. W ciągu niespełna 3 dni, Blair Witch otrzymał blisko 900 recenzji na portalu Steam, a ich średnia, która wciąż rośnie (po szybkim naprawieniu błędów) to już 68%. W tzw. piku, grę oglądało 120 000 użytkowników portalu Twich.

W związku z podpisanymi umowami Bloober Team nie może podać twardych danych sprzedażowych, ale już teraz mówi o najlepszym otwarciu w historii. Myślę, że pierwszy tydzień sprzedaży da nam pełną świadomość na temat trendu. Liczymy jednak na bardzo szybki zwrot poniesionych kosztów produkcji i marketingu. Wierzymy, że zaplanowane działania sprzedażowe będą dla nas podstawą do całkowicie nowych poziomów przychodowych. – przewiduje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

– To jeden z najbardziej udanych horrorów w jakie kiedykolwiek grałem – IGN (ocena 8,8/10),

– To taki tytuł, którego nie będziesz chciał przegapić – ComickBook (ocena 5/5),

 – Najlepszy produkt całego brandu od czasu oryginalnego filmu – Rely on Horror (ocena 9/10),

– Blair Witch to po prostu jeden z najlepszych horrorów psychologicznych w historii gier – Good is a Geek (ocena 9/10).

 

Premier Blair Witch uczyniła również z Bloober Team liderem rynku horroru psychologicznego. – Liczba gratulacji od partnerów biznesowych czy propozycji współpracy w ciągu pierwszych 48 godzin od premiery pokazują, że jesteśmy dzisiaj w zupełnie innym miejscu niż parę dni temu– dodaje szef Bloober Team.

 

Myślę, że już wkrótce podzielimy się z naszymi akcjonariuszami dobrymi informacjami o przychodach, ale to nie koniec działań na ten rok. Mamy jeszcze kilka niespodzianek, o których poinformujemy wkrótce – kończy Piotr Babieno.