Prev post Next post
Press Room / 29 sierpnia, 2019

Już jutro premiera najważniejszej polskiej gry tego roku.

# ,

Blair Witch od Bloober Team debiutuje na PC i konsoli XBOX ONE.

 

Gra Blair Witch autorstwa spółki Bloober Team specjalizującej się w produkcji horrorów psychologicznych już od jutra będzie dostępna na komputery osobiste oraz konsolę firmy Microsoft. Premiera, zapowiedzianego na targach E3 tytułu należy do najważniejszych, tegorocznych wydarzeń gamingowych na polskim rynku.   

 

Już jutro w godzinach wieczornych polskiego czasu najnowsza gra autorstwa Bloober Team zadebiutuje ekskluzywnie na PC i konsoli XBOX ONE. Jest to tytuł z gatunku survival horror, który powstał na podstawie kultowego filmu z końca lat 90-tych wyprodukowanego przez Lionsgate. Gra dostępna będzie na platformie Steam i w sklepie Microsoft Store w cenie 29,99 EUR/USD.

 

Uznanie zebrane przy produkcji poprzednich tytułów, takich jak Layers of Fear oraz >Observer_ pozwoliło na lepszą promocję piątkowej premiery. Przy okazji pracy nad Blair Witch, poza Lionsgate spółka Bloober Team nawiązała współpracę z potentatem na rynku – Microsoft. Dzięki tej kooperacji gra trafi do programu Xbox Game Pass a także miała zapewniony czas antenowy w czasie największych wydarzeń branżowych tego lata – targach E3 oraz Gamescom.

 

– Czas na scenie, który otrzymaliśmy od Microsoft na targach E3, był dla nas bezcenny. Zasięgi pozwoliły nam na promocję produkcji w sposób, na który mogą pozwolić sobie tylko najwięksi gracze na rynku. Na Gamescom nasza gra otworzyła prezentację Xbox w Kolonii, na której widzowie mogli usłyszeć o tytułach z najwyższej półki takich jak Borderlands 3, Gears of War 5 czy Metro Exodus. Możliwość prezentowania produkcji w doborowym towarzystwie to dla nas ogromne wyróżnienie. Wybieramy się także na PAX West. Jesteśmy przekonani, że Blair Witch jest najlepiej rozpromowaną oraz najlepszą polską produkcją wydaną w tym roku. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

Deweloper gier zapowiedział, że rozgrywka planowana jest na 5 do 6 godzin. Dodatkowo twórcy stawiają na regrywalność tytułu – nie da się odkryć wszystkich tajemnic przeklętego lasu za pierwszym razem. Stanowi to nagrodę dla graczy, którzy są gotowi poznać wszelkie smaczki prezentowanej im historii. Jest to rozwiązane znane z największych dreszczowców, takich jak np. serii Silent Hill. W ciągu ostatnich tygodni gra Blair Witch skokowo zyskuje na popularności. Horror znalazł się na drugiej stronie globalnej Wishlisty Steam. – W niecałe 3 miesiące od ogłoszenia tytułu, liczba osób posiadających grę na swojej liście życzeń stale rośnie i liczymy, że wkrótce osiągnie 200 tys. osób. – komentuje prezes.

 

Przypominamy, że od czasu czerwcowych targów E3 publikacje i materiały filmowe na temat Blair Witch ukazały się w największych portalach branżowych na całym świecie, m.in IGN, czy Kotaku, gdzie generowały setki tysięcy wyświetleń. Ponadto na kanale Bloober Team materiały filmowe związane z grą Blair Witch zostały wyświetlone ponad półtora miliona razy.

 

 

Linki do publikacji zagranicznych:

Endgadget – ‚Blair Witch’ expertly remixes horror gaming’s greatest hits

Gamesradar – New Blair Witch game trailer is a great advert for therapy and staying out of the woods

IGN – Blair Witch Game Announced, Coming in August – E3 2019

Kotaku – Unlike The Movie, The Blair Witch Game Doesn’t Seem So Scary

TechRaptor – We Spoke to Bloober Team About Blair Witch, Bullet, and Their Approach to Horror

The Verge – The new Blair Witch game will let you pet its dog

Venture Beat – Blair Witch hands-on impressions — Battling the minions of an unseen evil

Windows Central – Blair Witch gets terrifying story trailer from Gamescom 2019

 

Materiały Filmowe: