Prev post Next post
Press Room / 24 lipca, 2019

Quasu zaoferuje developerom automatyzację testów gier.

Vivid Games uruchamia nową linię biznesową.


Quasu, tak nazywa się spółka celowa Vivid Games, którą będzie oferowała developerom na całym świecie dostęp do innowacyjnej platformy automatyzacji testów gier mobilnych. Pierwszych przychodów Quasu spodziewa się jeszcze w tym roku.

 

Quasu zaoferuje developerom automatyzację testów gier. 1

 

Mamy okazję na stworzenie nowego ogniwa w procesie produkcji gier mobilnych. Dzięki wysokiej jakości produktu i braku bezpośredniej konkurencji zamierzamy ustanowić Quasu liderem tego typu usług na świecie. – zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. – Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie wydzielamy spółkę celową, która zajmie się dalszym rozwojem i komercjalizacją tej technologii. Pierwszych klientów i przychodów spodziewamy się już w tym roku – dodaje Kościelny.

 

Quasu to narzędzie wprowadzające automatykę do procesu testowania gier mobilnych. Platforma umożliwia wszechstronne testowanie gier, m.in. w zakresie wydajności, stabilności, lokalizacji oraz testów funkcjonalnych na urządzeniach iOS i Android w czasie rzeczywistym. Produkt zapewnia znaczące skrócenie czasu testów dostarczając o wiele bardziej zaawansowane wyniki testów w porównaniu do tradycyjnego, manualnego procesu.

 

– Pracujemy nad Quasu już od 3 lat. Jakość techniczna gier mobilnych jest coraz bardziej istotna zarówno dla graczy jak również dla platform sprzedaży, co w połączeniu z rosnącą złożonością gier i defragmentacją urządzeń czyni proces tradycyjnego testowania manualnego długim, kosztowym i mało precyzyjnym. Quasu rozwiązuje te problemy oferując niedostępne do tej pory rozwiązania dla developerów – podkreśla zarządzający produktem Artur Boniecki. Pierwotnie system ten powstał ze względu na nasze potrzeby i jest już od 2 lat używany w naszych grach. W tej chwili Quasu jest  gotowe do sprzedaży w modelu licencyjnym. Prowadzimy już pierwsze wdrożenia. Platforma wymaga dalszego rozwoju m.in. w kierunku uruchomienia modelu biznesowego SaaS, jak również wzmacniania jej wartości za pomocą nowych funkcjonalności. Na dalszy rozwój poszukujemy zewnętrznego finansowania. Będziemy również ubiegać się dotacje w ramach badań R&D.kontynuuje Boniecki.

 

Quasu jest kolejną po programie wydawniczym usługą skierowaną do zewnętrznych podmiotów, jak również pierwszą linią biznesową Vivid Games opartą na unikalnej technologii.

W przyszłości zamierzamy oferować więcej wysoko-specjalistycznych usług dla producentów i wydawców gier mobilnych w obszarach w których jesteśmy najlepsi. Rynek Quasu to kilkadziesiąt tysięcy klientów, producentów gier mobilych – podkreśla Kościelny.