Prev post Next post
Press Room / 26 marca, 2019

Sampoong Finechem. Co. Ltd. zainteresowany produktami polskiej spółki

NanoSanguis liczy na rynek koreański

NanoSanguis, spółka wchodząca w skład notowanej na GPW grupy firm biotechnologicznych NanoGroup, podpisała list intencyjny z Sampoong Finechem. Koreański koncern farmaceutyczny jest zainteresowany komercjalizacją produktu NanoSanguis.

W ramach podpisanego dokumentu Sampoong Finechem wyraził intencję uczestnictwa w komercjalizacji projektu NanoSanguis jako partner finansowy i merytoryczny. – Korea to bardzo obiecujący dla całej grupy kierunek. Rozwinięte rynki azjatyckie, podobnie jak rynek amerykański, cechuje dużo większe zrozumienie specyfiki branży biotechnologicznej niż w Polsce. Wiążemy spore nadzieje z podpisanym porozumieniem. – komentuje Marek Borzestowski, prezes NanoGroup.
NanoSanguis jest jedną z trzech spółek zależnych, wchodzących w skład NanoGroup. Prowadzi zaawansowane prace nad dwoma projektami nanotechnologicznymi. Pierwszym z nich jest OrganFarm – system długoterminowego przechowywania organów ex vivo (poza organizmem). Drugim jest opracowanie syntetycznego nośnika naśladującego funkcje czerwonych krwinek („sztuczna krew”) o długim okresie krążenia w organizmie i długim okresie przydatności do użycia.