Prev post Next post
Press Room / 13 marca, 2019

iFun4All podpisuje umowę z Agency for the Performing Arts

Amerykańska Agency for the Performing Arts (APA) została reprezentantem spółki iFun4All w przemyśle rozrywkowym, filmowym i telewizyjnym w zakresie ekranizacji gry „Serial Cleaner”.

Agency For the Performing Arts Inc., znana również pod skróconą nazwą APA to jedna największa agencji zajmująca się reprezentacją różnorodnych talentów z branży rozrywkowej w Stanach Zjednoczonych. Została założona w 1962 roku, a wśród jej klientów byli m.in. Rowan i Martin, Victor Borge, Johnny Cash, Tina Turner, Rosemary Clooney, Liberace, The Doors czy Harry Belafonte. Firma reprezentuje aktorów, pisarzy, producentów, showrunnerów, reżyserów, wykonawców, usługi produkcyjne, studia filmowe oraz luksusowe i lifestyle’owe marki z całego świata.

– Współpraca z APA to kolejny krok w kierunku wyprodukowania serialu telewizyjnego opartego na grze Serial Cleaner. Pierwszym było podpisanie umowy z DJ2 Entertainment – cały czas z nimi współpracujemy, to oni odpowiedzialni są za szukanie osób, które w serialu wystąpią, i które go wyprodukują. Z kolei APA zajmuje się negocjowaniem w naszym imieniu warunków umowy z wytwórniami z Hollywood. Współpraca z tak renomowaną firmą jak APA oznacza, że temat jest poważny. Wyszliśmy z fazy marzeń o serialu, teraz rozmawiamy o konkretach – komentuje Michał Mielcarek, prezes iFun4All.

Serial Cleaner to dynamiczna gra skradankowa. Głównym bohaterem jest tytułowy „czyściciel”, specjalizujący się w sprzątaniu miejsc zbrodni – pozbywaniu się ciał, wyrzucaniu dowodów przestępstwa i usuwaniu śladów krwi, tuż pod okiem policjantów patrolujących teren. Obecnie tytuł dostępny jest na platformach takich jak PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch, a niebawem trafi na urządzenia z systemem iOS.

Krakowską spółkę czeka intensywny rok.Zakończyła właśnieprace nad grą Halls of Horror, przygotowywaną przy współpracy z firmą Microsoft, a siły zespołu dotychczas odpowiedzialnego za rozwój gry zostały przekierowane na inne projekty.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni ze współpracy z Microsoftem i dumni, że mieliśmy okazję kroczyć innowacyjnymi na skalę światową ścieżkami gamedevelopingu z firmą o tak dużej renomie. Kolaboracja z platformą streamingową Mixer pozwoliła nam zebrać zupełnie nowe doświadczenie oraz nawiązać kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować kolejnymi projektami. – podsumowuje Michał Mielcarek, prezes iFun4all. –  Nie jest to jednak koniec naszej przygody z samym tytułem. Obecnie pracujemy nad planszową wersją gry, co stanowi nasz samodzielny projekt. Przewidujemy finansowanie produkcji z funduszy pozyskanych podczas kampanii na portalu Kickstarter, która wystartuje w najbliższym czasie – dodaje.

Stale realizując strategię, oprócz wspomnianej wcześniej planszowej gry Halls of Horror, iFun4all pracuje nad ogłoszonymi w wcześniej tytułami: Ritual oraz Far Peak. Równocześnie deweloper przygotowuje się do nadchodzącej premiery swojej dotychczas najbardziej popularnej produkcji Serial Cleaner na urządzeniach z systemem iOS.

Konsekwentnie urzeczywistniamy zeszłoroczne plany ekspansji Serial Cleanera. W minionym roku z dużym sukcesem udało nam się wydać grę na konsolę Nintendo Switch w Japonii. W drugim kwartale tego roku tytuł zadebiutuje globalnie w sklepie AppStore – mówi prezes.Warto podkreślić, że Serial Cleaner pojawi się na tej platformie także w Chinach – jednym z największych rynków na świecie, na którym możemy zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na mobilne produkcje premium. – Dodatkowo wraz z Curve Digital przygotowaliśmy aktualizację wersji na komputery osobiste wprowadzającą język chiński. Trafi ona do graczy jeszcze w tym miesiącu – dodaje Mielcarek.

Równocześnie przyglądamy się możliwościom wydawniczym naszej pierwszej gry akcji 3D – Ritual, której premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Kontynuujemy też prace deweloperskie nad naszym najbardziej obiecującym tytułem składającym hołd polskiemu himalaizmowi – Far Peak – zapowiada prezes.