Prev post Next post
Press Room / 3 września, 2018

Premiera Observer na konsoli Nintendo Switch już IV kwartale

Bloober Team z nadziejami na największą sprzedaż gry na Nintendo Switch

 

Premiera nowej wersji Observerjuż IV kwartale

 

Observer, największy dotychczasowy hit krakowskiego studia Bloober Team, ukaże się jeszcze w tym roku na konsoli Nintedo Switch. Spółka liczy, że ta wersja może stać się dla spółki najbardziej dochodową wersją gry ze wszystkich dostępnych na rynku.

 

Premiera Observerna Nintedo Switch planowana jest już w czwartym kwartale bieżącego roku. Kampania promocyjna tytułu ruszyła oficjalnie na kończących się dzisiaj targach PAX West w Seattle, gdzie w pełni grywalna wersja gry była dostępna dla wszystkich odwiedzających stoisko firmy. –Liczymy na dobre przyjęcie gry przez fanów Nintendo. Nie ukrywam, że spodziewamy się znacznie większego zainteresowania niż w przypadku Layers of Fear, które było bardzo przyzwoite. Naszym zdaniem Observer na konsolę Nintendo Switch, będzie miał bardzo istotny wpływ na wyniki 2018 i 2019 roku – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team

Przypomnijmy, że po dwóch kwartałach 2018 r., przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 10,7 mln zł (wzrost o 45%), krakowski developer wypracowała prawie 1,6 mln zł zysku netto (wzrost o 52%).  Bardzo dobre wyniki pierwszego półrocza, to m.in. efekt przychodów ze sprzedaży Layers of Fear na konsoli Nintedo Switch. – A Observer ma kilkukrotnie wyższy potencjał –podsumowuje prezes.

W piątek zwiastun gry został udostępniony na oficjalnym kanale firmy Nintendo. Liczba wyświetleń oraz komentarze wskazują, że Observerna Nintendo Switch może stać się jedną z najważniejszych premier dla tej konsoli w końcówce bieżącego roku.

Ta zapowiada się dla Bloober Team bardzo pracowicie – przedstawiciele firmy odbędą misje handlowe do Wielkiej Brytanii i USA oraz będą wystawiać swe produkcje między innymi na PAX Prime, Tokyo Games Show oraz G-Star w Korei.