Prev post Next post
Press Room / 23 listopada, 2017

iFun4ll buduje portfolio gier na Nintendo Switch

„Serial Cleaner” – dotychczas największa i najlepiej oceniana produkcja iFun4all – zadebiutuje na Nintendo Switch w ostatnim dniu listopada. Tytuł ukaże się w cenie 14,99 euro/dolarów i 11,99 funtów. Spółka w porozumieniu z Curve Digital, wydawcą gry, ma zapewnioną większą część przychodów ze sprzedaży „Serial Cleanera” na tej platformie.

„Serial Cleaner” to trzeci tytuł produkcji krakowskiego gamedevelopera, który będzie dostępny na Nintendo Switch. W połowie listopada w Nintendo eShop zadebiutowała gra „Green Game: TimeSwapper”. Po pierwszych dniach od premiery sprzedaż liczona jest w tysiącach, a w przypadku “Serial Cleanera” aspiracje spółki są jeszcze wyższe.

W kolejce na debiut czeka „Red Game Without a Great Name”. Premiera gry w Ameryce Północnej została przełożona z przyczyn wewnętrznych Nintendo i w związku z tym spółka uznała, że pierwszym najlepszym terminem wydania gry będzie 7 grudnia. – „Red Game Without a Great Name”, ukaże się na najnowszym japońskim urządzeniu już jutro na terenie Europy, Australii i Nowej Zelandii oraz 7 grudnia w Stanach Zjednoczonych.

– Odkąd hybrydowy handheld od Nintendo zaczął konkurować pod względem popularności z komputerami PC/Mac oraz konsolami Sony i Microsoft, rośnie zapotrzebowanie na tytuły, w które można na nim zagrać. Dostrzegamy ten potencjał, stąd decyzja o zbudowaniu solidnego portfolio gier na Nintendo Switch – tłumaczy Michał Mielcarek, prezes iFun4all. Obecnie u Nintendo jest jeszcze jedna gra skierowana do certyfikacji przez krakowskie studio. – Sądzimy, że „Paper Wars: Cannon Fodder Devastated” trafi na Switcha jeszcze w tym roku i niebawem ogłosimy datę premiery gry – dodaje prezes.

Prognozy sprzedażowe dla Nintendo Switch wciąż rosną. Na początku listopada przedstawiciele japońskiego koncernu potwierdzili produkcję hybydowaych konsol na poziomie 30 mln sztuk w następnym roku obrotowym (kwiecień 2018 – marzec 2019). Do końca trzeciego kwartału 2018 r., gigant z Kyoto sprzeda ok. 14 mln sztuk urządzeń (wcześniejsze szacunki wskazywały na 10 mln sztuk).

„Serial Cleaner” debiutował 11 lipca br. na Sony PlayStation 4, a trzy dni później do sklepów trafiła wersja gry na konsole Microsoft XboxOne oraz na komputery działające pod systemami Windows, MacOS, Linux. Już od momentu premiery „Serial Cleaner” zebrał bardzo dobre recenzje (średnia powyżej 7), a na ostatnich targach branżowych Poznań Game Arena uzyskał nominację do tytułu „Najlepszej polskiej gry targów PGA 2017”.

O spółce:

iFun4all to niezależny producent gier video. Firma powstała w 2009 roku. Od 2014 tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących „Real-World Data” – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Dotychczas developer stworzył m.in. takie gry jak „Serial Cleaner”, „Red Game Without A Great Name” czy „Green Game: TimeSwapper”. Druga została doceniona w kategorii „najlepsze nowe gry” w App Store na całym świecie, a także nominowana do festiwali „Indie Cade”, „Casual Connect”, „Indie Plus”.

Kontakt:

Michał Mielcarek, mmielcarek@ifun4all.com, tel.: + 48 123 538 555

Barbara Brozda, b.brozda@strictminds.com, tel.: + 48 518 734 141