Prev post Next post
Press Room / 15 listopada, 2017

Bloober Team wciąż zarabia na „Layers of Fear”

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,9 mln zł netto, Bloober Team wypracował po trzech kwartałach narastająco 2,4 mln zł zysku netto. Zysk netto spółki w trzecim kwartale br. przekroczył 1,3 mln zł. Wyniki za ten okres to rezultat przede wszystkim wpływów z gry „Layers of Fear”, która wciąż przynosi spółce znaczące przychody oraz ostatniej transzy płatności gwarantowanej (tzw. advance) od wydawcy gry „>observer_” – najnowszego tytułu krakowskiego studia.

– Trzeci kwartał 2017 r. to przede wszystkim okres związany z premierą gry „>observer_”. Już teraz wiemy, że po niecałych trzech miesiącach od wprowadzenia tytułu na rynek, wyniki sprzedażowe naszej największej dotychczas produkcji są na granicy zwrotu z inwestycji. Natomiast pierwsze płatności, będą widoczne dopiero w wynikach za czwarty kwartał 2017 r. i ze względu na bardzo dobry debiut gry na rynku, liczymy na to, że zmultiplikują efekt „Layers of Fear” – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Jak zauważył prezes, wpływy ze sprzedaży produktów spółki w trzecim kwartale to zasługa przede wszystkim sukcesu poprzedniej produkcji krakowskiego studia. „Layers of Fear” pod względem modelu biznesowego należy do tzw. long tail, czyli produkcji generującej znaczące przychody w długim okresie od momentu wejścia na rynek. Dlatego Bloober Team po analizie wskaźników rentowności, wspólnie z Aspyr Media, zdecydował o wprowadzeniu tytułu w odświeżonej edycji na najnowsza konsolę Nintendo Switch. „Layers of Fear: Legacy” w zremasterowanej i zredesignowanej wersji ukaże się w 2018 roku. – Odbiór zapowiedzi gry podczas pierwszej publicznej prezentacji grywalnej wersji w ramach targów Tokyo Game Show 2017 był tak pozytywny, że mając na uwadze wciąż rosnący potencjał sprzedażowy gier na najnowszej platformie Nintendo, sądzimy, iż „Layers of Fear: Legacy” będzie również jednym z najbardziej dochodowych produktów w naszym portfolio na 2018 rok – dodał prezes.

Najciekawszy okres Bloober Team ma wciąż przed sobą. Spółka jest jeszcze przed planowanymi akcjami promocyjnymi gry „>observer_”, a liczone w setkach tysięcy zapisy na tytuł na tzw. listach życzeń sklepów cyfrowych, dają perspektywę wysokiego poziomu sprzedaży gry przez dłuższy czas, podobnie jak ma to miejsce w przypadku “Layers of Fear”. – W trzecim kwartale zainicjowaliśmy szereg działań handlowo-marketingowych, których efekty powinny być widoczne w nadchodzących miesiącach. Na ten moment nie możemy zdradzić szczegółów – podsumował Piotr Babieno.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl