Prev post Next post
Press Room / 13 listopada, 2017

Creepy Jar rozpoczyna IPO

Creepy Jar – warszawski niezależny producent gier z gatunku survival simulation – rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji. Dziś spółka opublikowała memorandum informacyjne i rozpoczęła road show. Zapisy na akcje zostaną przeprowadzone w dniach 22-27 listopada br. Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ. W Q1 2018 roku spóła zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem oferty – road show potrwa do 17 listopada, book building zakończy się cztery dni później, a 22 listopada wystartują zapisy na akcje. Łącznie w ramach oferty publicznej zaoferowanych zostanie 100.000 akcji serii A i C, o wartości nominalnej 1 zł każda akcja. – Przed nami czas spotkań z potencjalnymi inwestorami. Cieszymy się, że będziemy mogli przedstawić im naszą historię i poprzez swoje produkty, zaprezentować nasze umiejętności. Mamy się czym chwalić  działamy na rynku od wielu lat, współtworzyliśmy warszawskie studio Techland, w którym pełniliśmy funkcje zarządcze. W tym czasie pracowaliśmy przy wielu produkcjach  uznanych i rozpoznawalnych na świecie   takich jak Dying Light, Dead Island, Mad Riders, nail’d. Wiemy jakie są oczekiwania graczy i posiadamy uzupełniające kompetencje, które są niezbędne do produkcji wysokiej jakości gier. Tematyka survivalu, w której chcemy się specjalizować, jest bardzo popularna, dlatego będziemy inwestować właśnie w ten segment gier. – informuje prezes Creepy Jar, Krzysztof Kwiatek.

Pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone na przeprowadzenie działań marketingowych – pierwszej pod firmą Creepy Jar – gry z gatunku survival simulation oraz rozpoczęcie prac nad kolejnym tytułem. –  GREEN HELL to nasz flagowy produkt: symulator przetrwania w dżungli amazońskiej, gdzie gracz sam musi poradzić sobie w trudnym i nieznanym dla niego środowisku. Tylko od niego i jego umiejętności zależy czy uda mu się przetrwać. Premierę GREEN HELL zaplanowaliśmy na przełom pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. –  informuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Celem emisyjnym jest także produkcja dodatków do podstawowej wersji GREEN HELL (DLC). Spółka nie wyklucza kilku (5,6) rozszerzeń gry, udostępnianych przez wydawcę za pośrednictwem internetu –  to m.in. mapy czy dodatkowe pakiety misji. Produkcja pierwszych dodatków zaplanowana jest na początku kwietnia przyszłego roku.

Strategia spółki zakłada skompletowanie w ramach własnego portfela produkcyjnego kilku tytułów gier „premium indie” z gatunku survival simulation. W tym celu developer zamierza zwiększyć zespół produkcyjny – pomóc mają zebrane podczas IPO środki.

Oferującym akcje jest Dom Maklerski BOŚ. W Q1 2018 roku Spółka zamierza zadebiutować na NewConnect. – Chcemy zwiększyć wiarygodność spółki w oczach kontrahentów i instytucji finansowych. Uważamy, że jesteśmy w idealnym momencie, aby dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. –  dodaje prezes Creepy Jar.

Harmonogram oferty:

13 listopada – Publikacja Memorandum Informacyjnego – rozpoczęcie akcji promocyjnej

13-17 listopada – Road show

20-21 listopada – Proces budowy Księgi Popytu

21 listopada (do końca dnia) – Ustalenie ceny emisyjnej Akcji Oferowanych

22-27 listopada – Przyjmowanie zapisów na Akcje Oferowane

29 listopada – Zakończenie oferty publicznej (Przydział Akcji) – zakończenie akcji promocyjnej

O spółce: Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survivl simulation. Członkowie spółki to doświadczeni gamedeveloperzy, przez 5 lat prowadzili firmę Promienence, gdzie kompleksowo zarządzali projektami. W tym czasie wyprodukowali dwie wydane na PC gry dla firmy Techland i otrzymali od studia propozycję utworzenia warszawskiego oddziału. Przez 8 lat zarządzali nim we wszystkich obszarach produkcyjnych i zarządczych. Do ich zadań należało m.in, nadzorowanie działów programowania, grafiki i level designu, a także rozbudowa studia poprzez kreowanie polityki personalnej oraz planowanie i realizację budżetu. Poprzez tworzenie wysokiej jakości produktów –Techland Warszawa stał się jedną z wiodących firm w Polsce i na świecie.

Core team Creepy Jar stanowi obecnie 11 osób, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencje charakterystyczną dla survival symulatorów. Spółka dedykuje gry komputerom PC oraz konsolom PS4/XboxOne. W przyszłości nie wyklucza możliwości przeportowania produkcji na inne platformy.

„Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny i nie stanowi oferty ani zaproszenia do nabywania papierów wartościowych, a ponadto nie stanowi rekomendacji w rozumieniu „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji Inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów” lub jakiejkolwiek porady, w tym w szczególności doradztwa inwestycyjnego, o którym mowa w art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. 2017, poz. 1768 z póź. zm.), porady prawnej lub podatkowej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja jest odpowiednia indywidualnej sytuacji inwestora. Wobec braku obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego, jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o CreepyJarS.A. („Spółka”) oraz o ofercie publicznej akcji Spółki w Polsce jest Memorandum Informacyjne Akcji serii A i C spółki CreepyJar S.A, wraz z opublikowanymi aneksami i komunikatami aktualizującymi udostępnione do publicznej wiadomości na stronie internetowej Spółki (www.creepyjar.com), jak również na stronie internetowej Oferującego – Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA (www.bossa.pl). Oferta Publiczna jest adresowana do rezydentów Rzeczypospolitej Polskiej.”