Prev post Next post
Press Room / 10 listopada, 2017

QubicGames zarabia na Nintendo Switch i inwestycjach w spółki z branży gier wideo

QubicGames w trzecim kwartale br. wypracował przychody netto ze sprzedaży na poziomie 376 tys. zł, co stanowi ponad 25% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Narastająco za trzy kwartały 2017 r. sprzedaż zamknęła się na poziomie 639 tys. zł netto. Lwią część stanowiły przychody ze sprzedaży gier na platformę Nintendo Switch. Warszawska spółka dotychczas wydała dwa tytuły na najnowszą konsolę twórców Mario, a w najbliższych miesiącach planuje wydanie kolejnych tytułów. Jednocześnie Spółka zaraportowała 1,1 miliona zł zysku netto za trzeci kwartał 2017 roku, w dużej mierze wynikający z zysków ze zbycia części akcji spółki Noobz from Poland S.A. oraz aktualizacji wyceny inwestycji.

QubicGames w niecałe dwa miesiące od premiery gier „Robonauts” i „Astro Bears Party” na Nintendo Switch (tytuły trafiły na rynek odpowiednio 15 i 28 września) sprzedał łącznie ponad 15 tys. sztuk obu gier. – Osiągneliśmy pierwsze znaczące wpływy z obu tytułów, a wynik sprzedaży Astro Misiów już przewyższył koszty produkcji tej gry – mówi Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Obecnie studio opracowuje wersję „switchową” obu gier na rynek japoński i ma już gotową wielojęzykową wersję Robonauts na komputery PC, z którą celuje w rynek azjatycki. – O szczegółach premiery „Robonauts” na PC poinformujemy wraz z zakończeniem testów językowych – dodał Jakub Pieczykolan. Prezes podkreślił także, że „Robonauts” oraz „Astro Bears Party” ukażą się w wersji mobilnej na urządzania z systemem iOS/Android.

Ponadto QubicGames planuje kolejne premiery na Nintendo Switch. Równolegle pracuje nad grą „BRAWL” od Bloober Team, „Tactical Mind”, które powstaje wspólnie ze spółką Drageus Games oraz własną produkcją „Geki Yaba Runner”. – Wszystkie te gry chcemy wysłać do certyfikacji Nintendo jeszcze w tym roku – podsumował prezes.

QubicGames jednocześnie poinformował o zarejestrowaniu podwyższenia kapitału w spółce stowarzyszonej Drageus Games S.A. Spółka pozyskała 510 tys. złotych emitując 340 tysięcy akcji, z których każda została objęta po 1,5 złotego. Dla porównania, Emitent posiada 475 tys. akcji w spółce obejmowanych w cenie nominalnej 0,1 złotego za akcję.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania dodatkowego finansowania przez Drageus Games S.A. oraz postępów prac nad kolejnymi produkcjami zarówno Drageus Games jak i pozostałych spółek stowarzyszonych – Noobz from Poland S.A. i SONKA S.A. – mówi prezes QubicGames – Już teraz spółki te pracują nad wieloma mocnymi tytułami, takimi jak Total Tank Simulator, The Way, 911 Operator, Mad Carnage, Tactical Mind i The Excalibur Defense – poinformował prezes.

O spółce:

QubicGames to wydawca gier i studio developerskie z ponad 12-letnim stażem. Spółka tworzy i wydaje gry Premium na konsole Sony PS4 i PS Vita, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery PC/Mac. Jest pomysłodawcą i współproducentem własnego silnika gier C-Way, realizowanego w latach 2012-14 wspólnie z Politechniką Warszawską, przy wsparciu NCBiR. Spółka jest również twórcą i właścicielem popularnego portalu AdoptMyGame – serwisu B2B skierowanego do deweloperów oraz wydawców gier. W 2016 roku QubicGames zadebiutował na rynku NewConnect. Spółka posiada udziały w firmach Noobz from Poland S.A., Drageus Games S.A. i SONKA S.A.

Kontakt:

Barbara Brozda, 518 734 141