Prev post Next post
Press Room / 1 września, 2017

Wspólna spółka powalczy o użytkowników Nintendo Switch. Współpraca QubicGames i PLAYWAY

QubicGames i PLAYWAY wraz z twórcami gry Astro Bears Party powołały spółkę SONKA która zajmie się edycją oraz produkcja gier na konsolę Nintendo Switch. Na platformę japońskiego giganta trafią m.in. 911 Operator, The Way, Car Mechanic Flipper czy Air Race Speed. 

– Światowy sukces Nintendo Switch sprawił, że od dłuższego czasu szukaliśmy partnera, z którym wspólnie moglibyśmy portować i tworzyć gry na nową konsolę. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się znaleźć tak dobrego partnera jak PLAYWAY. Chcielibyśmy by do końca roku spod skrzydeł SONKA wyszło kilka tytułów – zapowiada Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames. W ciągu 4 miesięcy od premiery, konsola Nintendo Switch sprzedała się w blisko 5 milionach egzemplarzy. Szacuje się że do końca roku w ręce graczy trafi blisko 12 milionów urządzeń. W lipcu bieżącego roku, sprzedaż konsoli w USA (głównym rynku zbytu) była wyższa niż dwu głównych konkurentów: PS4 i Xbox One. Od czasu premiery konsoli kurs akcji Nintendo wzrósł o ponad 50 proc. – Te firmy, które do końca roku wydadzą gry na Nintendo Switch, mają bardzo duże szanse na sukces sprzedażowy. Mimo skokowo rosnącej liczbie użytkowników, na nowej platformie wciąż dostępnych jest zaledwie nieco ponad 100 tytułów i każdy nowy ma duże szanse by być dostrzeżonym i kupiony przez graczy. Doświadczenie QubicGames w pracy z Nintendo plus szerokie portfolio gier PLAYWAY, które w krótkim czasie można przeportować na Switch pozwalają z dużym optymizmem patrzyć na wspólne przedsięwzięcie – dodaje Prezes QubicGames.

 

O spółce:

QubicGames to wydawca gier i studio developerskie z ponad 12-letnim stażem. Spółka tworzy i wydaje gry Premium na konsole Sony PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery PC/Mac. Jest pomysłodawcą i współproducentem własnego silnika gier C-Way, realizowanego w latach 2012-14 wspólnie z Politechniką Warszawską, przy wsparciu NCBiR. Spółka jest  również twórcą i właścicielem popularnego portalu AdoptMyGame – serwisu B2B skierowanego do deweloperów oraz wydawców gier. W 2016 roku QubicGames  zadebiutował na rynku NewConnect.

Kontakt:

Barbara Brozda, 518 734 141