Prev post Next post
Press Room / 1 sierpnia, 2017

Jujubee pozyskuje środki na rozwój i dywersyfikuje akcjonariat

Katowicki developer pozyskał 550 tys. zł, które pomogą zwiększyć skalę biznesu. Jednocześnie w akcjonariacie spółki pojawiły się dwa nowe fundusze. Jeszcze w tym roku Jujubee zamierza rozpocząć prace nad drugim po KURSKU dużym projektem o roboczej nazwie Konklawe.

– Cała operacja miała dwa istotne cele: stabilizację i rozwój biznesu oraz pozyskanie do spółki instytucjonalnych inwestorów finansowych traktujących inwestycję w kategoriach średnioterminowych i niewykluczających zwiększenia swojego zaangażowania w przyszłości. Oba te cele udało się zrealizować – komentuje Michał Stępień, prezes Jujubee. Aby do tego doszło spółka w ramach kapitału docelowego wyemitowała 50 000 nowych akcji serii E. Natomiast odpowiednią pulę już notowanych akcji przeznaczonych do sprzedaży instytucjom wyasygnowało 7 dotychczasowych dużych (lub głównych) akcjonariuszy. Te same osoby objęły 50 000 akcji nowej emisji (dokonując w ten sposób dokapitalizowania. We wszystkich transakcjach kupna i sprzedaży cena akcji była stała i wynosiła 11 zł za sztukę. – Konstrukcja transakcji była tak zaplanowana, żeby maksymalnie uprościć sam proces, zapewnić komfort inwestorom instytucjonalnym, dofinansować spółkę oraz nierozwadniać w znaczący sposób naszych udziałów. Dlatego konieczna była sprzedaż części „starych” papierów i dlatego nabyliśmy nowe akcje wyemitowane przez Jujubee – tłumaczy prezes.  

Pozyskane środki pozwolą spółce zrealizować kilka strategicznych celów, między innymi zabezpieczą część wkładu własnego wymaganego do obsłużenia programu sektorowego GameINN (spółka aplikuje o ok. 3,6 mln zł). Kluczowa dla spółki jest również stabilizacja i poszerzenie zasobów ludzkich. – Zacieśnienie współpracy z Astragon, sukces i plany kontynuacji Realpolitiks, realizacja projektów związanych z GameINN stwarzają istotne potrzeby rekrutacyjne – wylicza Michał Stępień. – Dodatkowo spółka rozpoczęła prace nad następcą KURSKA o roboczej nazwie Konklawe. – Bardzo ważne jest dla nas, by zasoby ludzkie, które zwalniają się w związku z zaawansowaniem prac nad KURSKIEM – np. graficy – którzy kończą swoją pracę nad zawartością do gry i nie będą już potrzebni w tym projekcie – zostały zaangażowane w nowe zadania. Nie chcemy rezygnować ze świetnych fachowców, którzy się mocno u nas rozwinęli, szczególnie teraz, kiedy walka o pracownika na rynku jest tak ostra. Spółka chce płynnie przejść z jednego projektu w drugi i sukcesywnie przesuwać zasoby z KURSKA do nowego projektu – podsumowuje prezes.

KURSK będzie m.in. prezentowany przez Jujubee na zbliżających się targach Gamescom. Wydarzenie w Kolonii uznawane jest za największy branżowy event na świecie. Tegoroczną edycję organizatorzy zaplanowali w dniach 22-26 sierpnia.

———————-
Jujubee SA to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo, które ma swoim koncie tytuły takie jak: „FLASHOUT”, „Suspect in Sight”, „Take Off – The Flight Simulator”, strategię czasu rzeczywistego „Realpolitiks” oraz nadchodzącą grę przygodowo-dokumentalną „KURSK”. Studio zostało założone przez byłych pracowników CD Projekt RED, Traveller’s Tales podróżne oraz Inifinite Dreams. Celem firmy jest tworzenie niesamowicie grywalnych i doskonale wyglądających gier na wszystkie istotne platformy sprzętowe, takie jak iOS (iPhone, iPod, iPad), Android, Mac, PC i konsole. Jujubee jest spółką notowaną na rynku NewConnect (JJB).

Więcej informacji: Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com tel.: 504 212 463