Prev post Next post
Press Room / 27 lipca, 2017

QubicGames ogłasza zakończenie produkcji gry „Robonauts” na Nintendo Switch i PS4 oraz szykuje nową grę na wyłączność Nintendo. QubicGames przed premierą „Robonauts”

QubicGames, wydawca i producent niezależnych gier video z segmentu Premium, zakończył pracę nad wyczekiwaną przez rynek grą „Robonauts”. W tym tygodniu spółka przesłała „Robonauts” do testów na platformie Nintendo Switch. Już na początku sierpnia najnowszy tytuł QubicGames przejdzie testy na Sony PlayStation 4. Oprócz tego spółka ukończyła „Astro Bears Party” – grę imprezową dedykowana specjalnie Nintendo Switch.

– „Robonauts” to największy projekt autorski w portfolio spółki na ten rok. Prace nad grą przebiegają zgodnie z harmonogramem i jesteśmy coraz bliżej ogłoszenia oficjalnej daty premiery – powiedział Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames. Jak podała spółka, data wydania gry „Robonauts” w wersjach na Nintendo Switch i Sony PlayStation 4 będzie zależała m.in. od tego, jak szybko tytuł przejdzie certyfikację na platformach Nintendo i Sony.

„Robonauts” to dynamiczna gra platformowa z elementami strategii. Tytuł charakteryzuje wysokiej jakości oprawa audiowizualna i wielopoziomowa rozgrywka. Gra jest największą produkcją w 13-letnij historii studia, która trafi na Nintendo Switch, konsolę PS4 oraz komputery PC/Mac. Docelowo ma ukazać się także na konsoli Microsoft XboxOne oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

W tym tygodniu spółka zakończyła prace nad drugim tytułem – grą „Astro Bears Party” na konsolę hybrydową Nintendo Switch. Produkcja również została wysłana do testów Nintendo, od których spółka uzależnia podanie daty premiery. „Astro Bears Party” jest grą imprezową (tzw. competitive Party Game) przeznaczoną dla jednego lub grupy graczy (do czterech współuczestniczących). Od początku produkcja była projektowana na platformę Nintendo Switch i w roku 2017 zostanie wydana ekskluzywnie na tą platformę.