Prev post Next post
Press Room / 14 lipca, 2017

iFun4all szykuje się do przejścia na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. Dziś premiera gry „Serial Cleaner” na konsole XboxOne i komputery

W tym tygodniu iFun4all – niezależny producent gier video specjalizujący się w technologii real world data (element AR) – wprowadza na rynek swoją największą dotychczas produkcję – grę „Serial Cleaner”. Dzisiaj tytuł trafi do użytkowników konsol Microsoft XboxOne oraz posiadaczy komputerów z systemem Windows, Mac OS lub Linux. Jeszcze w tym roku zarząd spółki planuje rozpocząć proces przygotowań do wejścia na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnego odbioru „Serial Cleanera” po premierze na konsolach Sony PS4, tym bardziej, że dopiero dziś gra trafi na konsole XboxOne i komputery – mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all. – „Serial Cleaner” otrzymał recenzje, które plasują tytuł w czołówce najlepiej ocenianych niezależnych IP z gatunku gra akcji z elementami skradanki. Przyjmujemy, że bardzo dobra widoczność gry w sklepach, zapewniona przez naszego wydawcę Curve Digital, oraz wysokie oceny przyznane grze przełożą się na sprzedaż i koszty produkcji zwrócą się jeszcze w tym roku – dodaje prezes.

„Serial Cleaner” jest pierwszą produkcją krakowskiego gamedevelopera, w której na taką skalę wykorzystał technologię real world data (element rzeczywistości rozszerzonej). Jest to jednocześnie pierwsza gra, którą iFun4all wyprodukował na konsole nowej generacji oraz pierwsza w portfolio studia, która debiutuje na konsolach i komputerach równolegle. Tytuł trafił do PlayStation Store w tym tygodniu (11 lipca), a polskie i międzynarodowe portale branżowe uznały go za wyjątkowo mocny i warty polecenia.

Przypomnijmy, że iFun4all w scenariusz gry wplótł kilka filmowych hitów lat 70 (m.in. „Star Wars”, „Obcego”, „Mechaniczną pomarańczę” czy „Monty Pythona”), co przy wykorzystaniu elementów technologii rozszerzonej rzeczywistości sprawiło, że „Serial Cleanera” okrzyknięto jedną z najlepszych polskich gier tego roku i jednym z najciekawszych tytułów wśród niezależnych gier video. „Serial Cleaner” to dynamiczna gra skradankowa, w której gracz wciela się w tytułowego „czyściciela”, specjalizujący się w sprzątaniu miejsc zbrodni – pozbywaniu się ciał, wyrzucaniu dowodów przestępstwa, usuwaniu śladów krwi, tuż pod okiem policjantów patrolujących teren (dzięki czemu w strukturze rozgrywki „Serial Cleaner” zyskał porównania m.in. do kultowej serii gier „Commandos”).

Światowym wydawcą najnowszego tytułu iFun4all jest brytyjski Curve Digital. W Polsce gra ukaże się także we wzbogaconej edycji pudełkowej, dzięki współpracy krakowskiej spółki z Wydawnictwem Techland. Cena gry to 14,99 euro/dolarów.

O spółce:

iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 roku. Od 2014 tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących „Real-World Data” – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Dotychczas developer stworzył m.in. takie gry jak „Red Game Without A Great Name” czy „Green Game: TimeSwapper”. Pierwsza została doceniona w kategorii „najlepsze nowe gry” w App Store na całym świecie, a także nominowana do festiwali „Indie Cade”, „Casual Connect”, „Indie Plus”.

 

Kontakt:

Michał Mielcarek, mmielcarek@ifun4all.com, tel.: + 48 123 538 555

Barbara Brozda, b.brozda@strictminds.com, tel.: + 48 518 734 141