Prev post Next post
Press Room / 6 lipca, 2017

Bloober Team zaprezentuje grę „>observer_” na imprezie RTX 2017!

Bloober Team na kultowe RTX w Austin (Teksas, USA) jedzie z grą „>observer_”. Krakowski developer zaprezentuje na własnym stoisku gameplay nadchodzącego tytułu. Na wydarzeniu „>observer_” będzie pokazywany również przez Aspyr Media, wydawcę gry. Ten największy dotychczas tytuł w portfolio Bloober Team do sprzedaży trafi w trzecim kwartale 2017 r. Do końca przyszłego tygodnia spółka planuje ujawnić jeszcze jedną dużą niespodziankę targową.

 – Nie chcemy mówić za wcześnie o rozważanych możliwościach wykorzystania potencjału gry „>observer_”, tym bardziej, że zainteresowanie produkcją stale wzrasta. Obecnie koncentrujemy się z wydawcą na tym, aby zgodnie z założoną strategią wykonać wszystkie działania marketingowe, w których zaplanowaliśmy kilka nieszablonowych rozwiązań. Pokaz na RTX jest jednym z kroków prowadzących nas do nadchodzącej premiery – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Stąd też decyzja o wyznaczeniu premiery gry na trzeci kwartał br. – dodaje prezes.

Bloober Team stopniowo buduje coraz większe zainteresowanie wokół swojego najnowszego projektu. Niedawno spółka informowała o zaangażowaniu do pracy przy grze Arkadiusza Jakubika. Jak podkreślił prezes, to dopiero pierwsze z ujawnionych nazwisk aktorów, którzy zdecydowali się współtworzyć cyberpunkowy świat „>observera_”.

Przypomnijmy, że „>observer_” to horror psychologiczny rozgrywający się w Krakowie w 2084 roku. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje Chiron jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Tytuł zadebiutuje na trzech głównych platformach (komputery PC, PS4, XboxOne), a w Polsce dostępny będzie również w limitowanej edycji pudełkowej, za wydanie której odpowiada Techland.

Tegoroczna impreza gamingowa RTX startuje 7 lipca w Austin (Teksas, USA). Bloober Team będzie tam prawdopodobnie jedynym polskim wystawcą.