Prev post Next post
Press Room / 7 czerwca, 2017

Capital Partners inwestuje w Total Tank Simulator. Noobz from Poland idzie na NewConnect

Gra Total Tank Simulator pozyskała 500 tysięcy zł na rozwój i marketing produktu. To następstwo umów podpisanych między innymi przez QubicGames oraz TFI Capital Partners. Ich efektem będzie wprowadzenie jeszcze w tym roku spółki Noobz from Poland (właściciela Total Tank Simulator) na rynek NewConnect. Debiut poprzedzi emisja akcji, która zostanie przeprowadzona po światowej premierze gry.

– Umowa, o której dzisiaj poinformowaliśmy jest wieloetapowa i dosyć skomplikowana. W uproszczeniu na jej końcowym etapie będziemy kilkunastoprocentowym udziałowcem spółki notowanej na NewConnect, mającej świetny produkt i pracującej nad kolejnymi projektami o globalnym zasięgu, co realnie przełoży się na wartość QubicGames – podkreśla Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

– Wspólnym celem akcjonariuszy jest, by jeszcze w tym roku Noobz from Poland trafił na NewConnect. Chcemy, żeby debiut poprzedziła emisja akcji, a pozyskane środki były przeznaczone na kolejne gry studia, które są już obecnie zdesignowane. Emisja odbyłaby się już po premierze Total Tanks Simulator – dodaje Jakub Pieczykolan

Współpraca z Capital Partners poza pozyskaniem istotnego finansowania umożliwi Noobz from Poland wejście na NewConnect „szybką ścieżką” na bazie należącej wcześniej do Capital Partners spółki publicznej Plantator. Na mocy zawartych umów stała się ona właścicielem 100% udziałów spółki Noobz PL Sp. z o.o. i w najbliższych tygodniach zmieni nazwę na Noobz from Poland SA.

– To dla nas historyczny dzień. Udało nam się pozyskać środki na marketing TTS, a jednocześnie mamy w perspektywie debiut na giełdzie i możliwość pozyskania finansowania na nasze kolejne pomysły – komentuje Jarosław Kotowski, prezes i współwłaściciel Noobz from Poland. Total Tank Simulator (TTS) jest jednym z najbardziej oczekiwanych symulatorów walk pancernych z czasów drugiej wojny światowej. Gra zostanie wydana na komputery PC/Mac, konsole Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One i Nintendo Switch. – Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się sporego światowego sukcesu. W roku 2016 gra przeszła proces GreenLight na platformie Steam z jednym z najlepszych wyników w historii GreenLight. Filmiki z gry w wersji pre-alpha osiągnęły ponad 14 milion odsłon na kanale YouTube, a w demo gry zagrało kilkaset tysięcy graczy, z czego ponad 100 tysięcy zarejestrowało się i otrzymało demo poprzez stronę Noobz from Poland – podkreśla Jarosław Kotowski, prezes i współwłaściciel Noobz from Poland. Premiera gry w wersji na komputery PC przewidywana jest na wrzesień 2017 r.

 

O spółce:

QubicGames to wydawca gier i studio developerskie z ponad 12-letnim stażem. Spółka tworzy i wydaje gry Premium na konsole Sony PS4 i PS Vita, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery PC/Mac. Jest pomysłodawcą i współproducentem własnego silnika gier C-Way, realizowanego w latach 2012-14 wspólnie z Politechniką Warszawską, przy wsparciu NCBiR. Spółka jest  również twórcą i właścicielem popularnego portalu AdoptMyGame – serwisu B2B skierowanego do deweloperów oraz wydawców gier. W 2016 roku QubicGames  zadebiutował na rynku NewConnect.

Kontakt:

Barbara Brozda, 518 734 141