Prev post Next post
Press Room / 30 maja, 2017

Feardemic, spółka z grupy Bloober Team, debiutuje jako wydawca. Dziś premiera gry „Perception” na PC!

Dziś premiera gry „Perception” amerykańskiego studia The Deep End Games. Tytuł w pierwszej kolejności ukaże się w wersjach na komputery PC za pośrednictwem platform Steam oraz gog.com. Światowym wydawcą gry jest spółka Feardemic – publishingowe ramię grupy Bloober Team, która do swojego portfolio dołożyła właśnie kolejne mocne IP z gatunku horror psychologiczny.

– Amerykanie z The Deep End Games znani są w branży za sprawą sukcesu serii „Bioshock” czy „Dead Space”. Swój najnowszy tytuł dedykowali komputerom PC oraz konsolom Sony Playstation 4 i Microsoft Xbox One – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Wspólnie planowaliśmy łączną premierę na wszystkie trzy platformy, jednak za sprawą harmonogramu wydawniczego samych formatholderów, „Perception” ukaże się na konsolach w drugim tygodniu czerwca – dodaje Babieno.

Cena gry została ustalona na 22,99USD/EUR, przy czym w okresie launchowym wyniesie 19,99USD/EUR.

Przypomnijmy, że „Perception” to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów indie 2017 roku. Gracz poznaje historię niewidomej dziewczyny, której sposób poruszania się wymusza korzystanie z mechaniki echolokacji. Jest to najpewniej pierwsza tego typu produkcja z gatunku horror. Tak unikatowy charakter rozgrywki, pozwolił Amerykanom pozyskać duże dofinansowanie w ramach crowdfundingowej platformy Kickstarter na realizację tytułu.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl