Prev post Next post
Press Room / 24 maja, 2017

Bloober Team i QubicGames podpisały list intencyjny

Bloober Team i QubicGames podpisały list intencyjny w sprawie wydania gry BRAWL na konsolę Nintendo Switch. Krakowski Bloober udostępni tytuł, a QubicGames przeportuje grę na nową platformę i będzie jej wydawcą.

Szczegółowa umowa określająca szczegóły wspólnego przedsięwzięcia giełdowych spółek będzie podpisana w najbliższym czasie. – Doszliśmy wspólnie do wniosku że BRAWL będzie znakomicie pasował na konsolę Nintendo Switch. My mamy dobry tytuł, a QubicGames doświadczenie w portowaniu gier na platformy Nintendo. W związku z naszą specjalizacją wyłącznie w horrorze psychologiczny i pełnym obłożeniem produkcyjnym zdecydowaliśmy się na nawiązaniu współpracy z zespołem prowadzonym przez Jakuba Pieczykolana. Szkoda byłoby tracić taką okazję, zważywszy że sprzedaż nowej platformy jest fenomenalna. – podkreśla Piotr Babieno, prezes Bloober Team.
Nintendo Switch to światowy hit ostatnich miesięcy. Sprzedaż nowej konsoli przerosła oczekiwania producenta. W pierwszym miesiącu sprzedaży (marzec 2017) nabywców znalazło 2.74 mln. urządzeń, a nowe szacunki mówią o blisko 13 mln. w pierwszym roku sprzedaży. – Bardzo pozytywnie oceniam szansę na sukces gry na Nintendo Switch. Poszukujemy ciekawych tytułów, które wykorzystując nasze doświadczenie, w szybki sposób będzie można przystosować do nowej platformy, delegując do tego kilkuosobowe zespoły. BRAWL jest pierwszą taką grą, na którą z pełnym przekonaniem się zdecydowaliśmy. Jednocześnie jest to kolejna gra na konsolę Nintendo Switch, którą chcemy wydać do końca tego roku w Ameryce Północnej, Europie i Japonii. – dodaje Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

O spółkach:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

QubicGames jest studiem developerskim, które od 2004 roku tworzy gry komputerowe na urządzenia mobilne oraz konsole przenośne i stacjonarne. Do 2012 spółka specjalizowała się w produkcji gier na konsole Nintendo. W latach 2012-14 QubicGames zrealizował wspólnie z Politechniką Warszawską i przy wsparciu NCBiR projekt silnika C-Way. Od roku 2014 studio produkuje gry na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita oraz komputery PC/Mac (w tym platformę Steam oraz gry HTML5). W 2015 roku QubicGames stworzył portal AdoptMyGame – serwisem B2B skierowanym do deweloperów oraz wydawców gier. W 2016 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect.