Prev post Next post
Press Room / 12 maja, 2017

Krakowski gamedeveloper przed premierą „>observera_” – jednego z najbardziej oczekiwanych horrorów tego roku. Bloober Team w trendzie wzrostowym po pierwszym kwartale

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie niemal 2,9 mln zł, spółka Bloober Team wypracowała w pierwszym kwartale 2017 r. ponad 0,6 mln zysku netto. Tym wynikiem krakowski developer poprawił wyniki z analogicznego okresu roku poprzedniego (0,4 mln zł zysku netto przy 2,8 mln zł przychodów), który był rekordowym w historii całej grupy kapitałowej Bloober Team.

O ponad 60 proc. wzrósł zysk netto grupy kapitałowej Bloober Team po pierwszym kwartale 2017 r. (0,6 mln zł) w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego (0,37 mln zł). Przychody netto ze sprzedaży produktów zwiększyły się w tym czasie o ponad 12 proc. (wzrost do poziomu 3,36 mln zł).

– Wynik w tym kwartale jest praktycznie wyłącznie zasługą sprzedaży naszego największego dotychczas hitu – horroru psychologicznego „Layers of Fear”. Część wpływów za 2016 r. została zaksięgowana w pierwszym kwartale 2017 r., ale część sprzedaży z pierwszego kwartału trafi do rozliczenia za drugi kwartał – podkreśla Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Wynik nie uwzględnia żadnej płatności od wydawcy za produkcję „>observera_”, gdyż harmonogram płatności akurat ten kwartał omija. Jest to nasze najlepsze otwarcie roku jakie odnotowaliśmy w swojej historii. To, plus plany i przewidywane płatności pozwala nam zakładać, że 2017 może okazać się rekordowym w historii całej grupy kapitałowej, tym bardziej, że wciąż jesteśmy przed premierą gry „>observer_”, ocenianej znacznie wyżej przez światowe media branżowe, niż „Layers of Fear” – dodaje Babieno.

Najnowszy horror psychologiczny z gatunku cyberpunk produkcji Bloober Team trafi do sprzedaży w lecie 2017 r. Wydawcą jest amerykański Aspyr Media – strategiczny partner Bloober Team, odpowiedzialny za światową promocję ostatniego tytułu krakowskiego producenta.

Przypomnijmy również, że w kwietniu spółka informowała o premierze „Perception” – pierwszej gry, którą Feardemic (spółka wydawnicza wchodząca w skład grupy Bloober Team), już 30 maja br. wprowadzi na światowy rynek. Gra indie z gatunku horror psychologiczny ukaże się równocześnie w wersjach na komputery PC (za pośrednictwem platform Steam oraz gog.com) oraz konsole PlayStation4 i Xbox One. Jej autorem jest amerykańskie studio The Deep End Games (czyli twórcy min. „Bioshock” czy „Dead Space”).

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl