Prev post Next post
Press Room / 24 października, 2014

Polska drukarka 3D podbija świat

ZMorph wchodzi do USA

ZMorph, wrocławski producent drukarek 3D, jako pierwsza polska firma z branży rozpoczął sprzedaż urządzeń 3D w Stanach Zjednoczonych. Podczas zakończonych wczoraj targów branżowych w Santa Clara, wrocławska spółka zaprezentowała dwa nowe innowacyjne na skale światową rozwiązania z zakresu druku 3D.

Po rozszerzeniu we wrześniu bieżącego roku sieci dystrybucji o Francję, Finlandię, Szwecję, Rosję, Szwajcarię i Turcję oraz uruchomieniu pierwszego sklepu firmowego Holandii, przyszedł czas na kolejny przełomowy moment w historii spółki – rozpoczęcie dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. – Czekaliśmy z ogłoszeniem tego wydarzanie aż do momentu, kiedy będziemy mogli pochwalić się nowymi rewolucyjnymi rozwiązania 3D. Liczyliśmy, że uda się przed rozpoczęciem targów Inside 3D w Santa Clara i tak się stało – tłumaczy Przemek Jaworski, prezes ZMorpha.

Podczas targów spółka zaprezentowała dwie nowe głowice drukujące, które rozszerzają możliwości korzystania z jej flagowego produktu. – „Personalnego Fabrykatora ZMorph 2.0.”. Pierwsza z nich to końcówka laserowa, której sprzedaż rozpocznie się już w grudniu, druga to głowica 5-osiowa wraz ze skanerem, której premiera planowana jest na początku roku 2015.

– Obie technologie zmienią drukarkę 3D w prawdziwe osobiste wielofunkcyjne urządzenie drukujące, które będzie mogło wykorzystywać wiele materiałów i technik, nie dość tego, mieszać te techniki. To prawdziwa rewolucja na rynku druku 3D. Montując mały, zaledwie 2-watowy laser, będziemy mogli wyciąć i wygrawerować papier, karton, drewno, akryle i wiele innych materiałów. Drugie rozwiązanie – głowica 5-osiowa, umożliwi z kolei wykorzystanie wielu nowych technik, jak frezowanie, skanowanie 3D za pomocą specjalnej kamery czy drukowanie 5D! – podkreśla Przemek Jaworski.

Innowacyjność rozwiązań polega również na tym, że wszystkie z nich będą mogły być wykorzystywane przez szeregowego użytkownika w tej samej maszynie jako wymienne moduły. Umożliwi to autorski, dedykowany pakiet oprogramowania – Voxelizer. To oparte na voxelach (trójwymiarowych pixelach) oprogramowanie, pozwoli każdemu w szybki i intuicyjny sposób zaprojektować własny model, który następnie zostanie wydrukowany wybranym materiałem w mieszkaniu, pracowni czy biurze.

– W bardzo krótkim czasie drukowanie 3D zyskało wielką popularność i zaczęło mieć wpływ na wiele branż. Możliwości jakie niesie za sobą popularyzacja druku 3D stają się nieograniczone. Już teraz mają zastosowanie w architekturze, modzie, medycynie, a nawet produkcji żywności, a to dopiero początek – podsumowuje Przemek Jaworski

ZMorph to polska drukarka 3D, która dzięki wymiennym końcówkom jako jedyna na świecie umożliwia drukowanie nie tylko plastikiem, ale również ceramiką, gumą, nylonem, czekoladą czy ciastem.  To wielofunkcyjny personalny fabrykator, która może pracować w warsztacie, biurze lub w domu, służący do projektowania i produkcji trójwymiarowych modeli cyfrowych szeroko wykorzystywanych w designie, modzie, architekturze zy medycynie. Oprócz gotowej wielofunkcyjnej drukarki 3D, ZMorph dysponuje także innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie pakietem oprogramowania Voxelizer opierającym się na voxelach – trójwymiarowych pixelach. Zapewnia on doskonałą jakość wydruku, ale również wspomaga użytkownika w odpowiednim przygotowaniu modelu. Więcej na www.zmorph3d.com

Kontakt:
Tomasz Muchalski
+ 48 504 212 463
t.muchalski@everestconsulting.pl
www.zmorpf3d.com
media@zmorph3d.com
telefon: +48 71 78 66 280