Prev post Next post
Press Room / 24 września, 2014

Skarbiec TFI zainwestował w akcje Vivid Games

Skarbiec TFI, jeden z największych prywatnych funduszy inwestycyjnych, zainwestował w akcje bydgoskiego Vivid Games. Na koniec czerwca posiadał w ramach subfunduszy łącznie ponad 4,9% akcji spółki.

– Skarbiec TFI nie informował nas wcześniej o zaangażowaniu w naszą spółkę ponieważ nie przekroczył progu 5% i nie miał takiego obowiązku. Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak poważny gracz zdecydował się na inwestycję w Vivid Games – komentuje Roy Huppert , członek zarządu Vivid Games.

Ze sprawozdania finansowego opublikowanego przez Skarbiec FIO 28 sierpnia bieżącego roku wynika, że na koniec czerwca Skarbiec posiadał w ramach subfunduszy łącznie 1 259 tys. akcji spółki stanowiących ponad 4,9% w kapitale akcyjnym. Biorąc spośród spółek z branży, w której działa Vivid Games, Skarbiec TFI posiada również udziały w CD Projekt.

O SPÓŁCE:
Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit Real Boxing. W połowie 2014 roku miała miejsce premiera kolejnej dużej marki- Godfire: Rise of Prometheus, produkowanej wspólnie z Platige Image – najlepszym studiem animacji w Polsce. W czerwcu 2012 r. Vivid Games S.A. z powodzeniem zadebiutował na rynku NewConnect. W ubiegłym roku przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 8 mln zł (wzrost o 68%), spółka wypracowała 0,72 mln zł zysku netto (wzrost o 65%). Zysk operacyjny wyniósł 0,96 mln zł.

KONTAKT:
Remigiusz Kościelny – prezes zarządu,
tel. 52 3215728
remigiusz.koscielny@vividgames.com
Tomasz Muchalski
tel. 504 212 463
t.muchalski@everestconsulting.pl