Prev post Next post
Press Room / 11 sierpnia, 2014

Bardzo dobre wyniki HM Inwest

HM Inwest, notowany na NewConnect warszawski deweloper, ma za sobą kolejny udany kwartał. Przychody spółki w pierwszym półroczu przekroczyły 10 mln zł, a zysk brutto ze sprzedaży zwiększył się do 2,27 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już we wrześniu HM Inwest zamierza przeprowadzić pierwszą publiczną emisję akcji.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 5,94 mln zł, HM Inwest wypracował w II kw. bieżącego roku 1,45 mln zł zysku ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 0,92 mln zł. Jeszcze lepiej prezentują się wyniki pierwszego półrocza. Sprzedaż warszawskiego dewelopera wzrosła do 10,7 mln zł (więcej niż w całym roku 2012 i ponad 70% sprzedaży w 2013 r.), a zysk brutto na sprzedaży zwiększył się do 2,27 mln zł. Wynik netto to 1,12 mln zł. – Cykl inwestycyjny w naszej branży trwa 2-3 lata, co ma odzwierciedlenie w wynikach. W minionym kwartale zakończyliśmy inwestycje w Katowicach przy ul. Opolskiej, co miało wymierny wpływ na nasze rezultaty. Świetnie przebiega również sprzedaż mieszkań. Podpisaliśmy dużo więcej umów przedwstępnych niż zakładaliśmy – podkreśla Piotr Hofman, prezes HM Inwest.

Już we wrześniu HM Inwest zaproponuje inwestorom akcje nowej emisji. – Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy zamierzamy uplasować emisję o wartości w przedziale 8-10 mln zł. Parametry i harmonogram oferty przedstawimy na początku września. Publiczną emisję traktujemy jako pierwszy krok w kierunku notowań na głównym parkiecie GPW – zapowiada Piotr Hofman.

Po ugruntowaniu swojej pozycji na rynku warszawskim, zarząd spółki przyjął strategię o rozszerzeniu działalności na nowe rynki. Po analizie, za najbardziej perspektywiczne obecnie uznano aglomerację śląską i Trójmiasto. – W obecnych czasach nie można stać w miejscu. Firmy które się nie rozwijają są marginalizowane przez konkurencję. Naszym celem zawsze było stworzenie prężnie działającej średniej firmy deweloperskiej o zasięgu ogólnopolskim. Wcześniej jednak strategia przewidywała osiągnięcie stabilnej pozycji na rynku stołecznym oraz uzyskanie statusu spółki publicznej. Te cele osiągnęliśmy, dlatego przyszedł czas na realizację następnego etapu. Jesteśmy w trakcie bardzo zaawansowanych negocjacji dotyczących zakupu gruntów w Katowicach, w Trójmieście oraz nowych terenów w Warszawie. Trwa audyt prawny tych działek, nasze biuro projektowe analizuje możliwości ich zabudowania – tłumaczy Piotr Hofman, prezes HM Inwest. Przypomnijmy, że pierwszą inwestycję poza stołecznym rynkiem HM Inwest ma już za sobą. Po koniec ubiegłego roku spółka przed planowanym terminem kończyła realizację inwestycji w centrum Katowic. – Aglomeracja śląska, a zwłaszcza Katowice, to bardzo obiecujący i perspektywiczny rynek. Dlatego od razu po zakończeniu pierwszego projektu w Katowicach zaczęliśmy się rozglądać za nową lokalizacją. Udało nam się kupić grunt w bardzo dobrych parametrach inwestycyjnych, na którym rozpoczniemy budowę na 141 mieszkań jesienią tego roku – zapowiada Piotr Hofman. Kolejne inwestycje, w tym w Trójmieście mogą ruszyć już w przyszłym roku, po zakończeniu audytu prawnego i decyzji co do sposobu finansowania.

HM Inwest chce być postrzegany jako deweloper dla rozwijającej się wielkomiejskiej klasy średniej, budujący w dużych miastach, na działkach dobrze skomunikowanych, z pełną infrastrukturą. – Docelowo chcemy stawiać budynki do około 100 mieszkań. Nie przewidujemy budowy dużych osiedli, czy domów jednorodzinnych. Zależy nam na maksymalnej efektywności działania, stabilnym i bezpiecznym rozwoju – podkreśla Piotr Hofman. HM Inwest realizuje obecnie pięć inwestycji, łącznie na niespełna 250 mieszkań.

Kontakt:
Katarzyna Daszkiewicz, tel./fax: 22 616 31 94, biuro@grupainwest.pl
Tomasz Muchalski, tel. +48 504 212 463, t.muchalski@everestconsulting.pl