Prev post Next post
Press Room / 7 grudnia, 2023

Fallen Leaf wzmacnia zarząd oraz rozwija markę Fort Solis

Studio Fallen Leaf zapowiada produkcję filmową na podstawie swojej pierwszej gry – Fort Solis. Za produkcję odpowiedzialne będzie szwedzkie Studios Extraordinaires. Fallen Leaf ogłasza również kluczową zmianę we władzach spółki. Do zespołu dołącza Michał Pietrzkiewicz, obejmując stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za finanse oraz relacje inwestorskie.

 

Spółka Fallen Leaf ogłasza kolejny etap rozwoju marki Fort Solis dzięki podpisaniu umowy na produkcję serialu telewizyjnego w świecie gry. Partnerstwo z firmą Studios Extraordinaires AB ze Szwecji, tworzącą m.in. na potrzeby filmu i telewizji produkcję The Expeditions opartą o grę szwedzkiego studia Infinite Mana Games, a także serial Aurora Noir w uniwersum artysty-wizjonera Tima Razumovsky’ego oraz animowaną adaptację gry mobilnej Space Marshals od Pixelbite, ma na celu dalsze rozwijanie historii opowiedzianej w Fort Solis i przyciąganie do niej nowych odbiorców.

 

Podpisanie umowy na produkcję filmową to kolejny ważny kamień milowy w rozwoju IP Fort Solis. Dzięki kolejnemu partnerstwu otwieramy nowe drzwi i tworzymy nowe sposoby na interakcję z uniwersum znanym z naszego debiutanckiego tytułu – komentuje Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf. Przy tej okazji warto wspomnieć, że IP gry [Fort Solis-przypis], wydanej w tym roku wspólnie z francuskim wydawcą Plug In Digital, pozostaje w 100% przy nas, a umowa wydawnicza z francuzami nie reguluje sposobu i innych (niż gry wideo-przypis) pól jego eksploatacji, oraz nie przewiduje możliwości jego zakupy przez wydawcę. Oznacza to, że korzyściami z eksploatacji IP w świecie filmu nie będziemy dzielić się z wydawcą gry – dodaje.

 

Ponadto, spółka poinformowała o powołaniu przez Radę Nadzorczą Fallen Leaf nowego członka zarządu –  Michała Pietrzkiewicza. Michał Pietrzkiewicz  jest  znanym na rynku specjalistą w dziedzinie finansów, posiadającym doświadczenie w zakresie pozyskiwania finansowania, zarządzania kapitałem i płynnością, oraz budowania relacji z inwestorami indywidualnymi i instytucjonalnymi. Przed dołączeniem do zespołu odpowiedzialnego za Fort Solis, związany z inną spółką zajmującą się produkcją gier wideo. Jego dołączenie do Fallen Leaf S.A. może być wiązane z planowanym na drugi kwartał 2024 roku debiutem giełdowym spółki.

 

– Pozyskanie do współpracy Michała Pietrzkiewicza to istotny krok w realizacji naszej strategii, podkreślający zdolność do skutecznego zarządzania spółką i zapowiedź transparentnej komunikacji z rynkiem. – mówi Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf – Michał dołącza do nas w kluczowym momencie, gdy Fallen Leaf skupia się na umacnianiu fundamentów finansowych, ale także na rozwoju posiadanych marek (Fort Solis i nieogłoszone jeszcze projekty-przypis). Wierzymy, że nowe spojrzenie i kompetencje Michała znacząco przyczynią się do osiągania naszych celów.

 

Tydzień temu spółka poinformowała o rozpoczęciu prac nad projektem o roboczej nazwie „Cataclysm” (FPS survival-horror z bogatą warstwą narracyjną i trybem co-op), którego premiera została zaplanowana na rok 2025. W tym samym komunikacie poinformowano o planach udostępnienia gry Fort Solis w kolejnych kanałach sprzedaży (usługa GeForce Now, urządzenia z systemem iOS, konsola Nintendo Switch i konsole Xbox Series S|X). Końcem października Fort Solis trafił do sprzedaży na komputerach Apple Mac z procesorami serii M, plasując się wysoko w rankingach sprzedaży.

 

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1931730/Fort_Solis/

Strona wydawcy poświęcona FORT SOLIS (dear.link): https://dear.link/fort-solis/

Strona www studio: https://www.fallenleafstudio.com/