Prev post Next post
Press Room / 6 listopada, 2023

Space Fox Games zadebiutuje na NewConnect 13 listopada!

# , ,

Space Fox Games zadebiutuje na rynku alternatywnym NewConnect jako 12. spółka w tym roku. Warszawski gamedeweloper posiada wieloletnie doświadczenie na rynku i specjalizuje się produkcją gier indie z segmentu AA których budżet oscyluje wokół 1,5 – 2,5 mln PLN. 

Do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect trafi 1.001.000 akcji serii A, stanowiących 100% kapitału zakładowego.  Sama spółka wyceniana jest na około 6,9 mln zł.

Decyzja o wejściu na giełdę była przede wszystkim motywowana wiarą w potencjał, który drzemie w naszej firmie. Space Fox Games od samego początku dążyło do tworzenia wyjątkowych doświadczeń w grach, opartych na pasji, kreatywności i zaangażowaniu naszych utalentowanych deweloperów. Dzięki temu udało nam się stworzyć kilka udanych produkcji, które zdobyły uznanie graczy – komentuje Aleksander Korulski, prezes Space Fox Games. – Obecnie mamy jasną wizję rozwoju i ambicje, aby kontynuować tworzenie ciekawych tytułów. Jesteśmy przekonani, że stając się spółką publiczną, otwieramy nowe drzwi do rozwoju, współpracy i dalszego inwestowania w nasze projekty.

Space Fox Games rozpoczął swoją działalność w 2014 r. pod nazwą World Loom Games.  Początek rozwoju firmy związany był z produkcją gier mobilnych oraz na PC z segmentu casual premium, charakteryzujących się wciągającą rozgrywką oraz prostym sterowaniem. Przez lata spółka współpracowała z podmiotami o ugruntowanej pozycji rynkowej m.in. Artifex Mundi S.A., iWin Inc czy Game House.  Dotychczas Space Fox Games wydał 9 gier, a kolejne 3 są w trakcie produkcji: Rin: The Last Child, Moon Road oraz Space Inn. Obecnie przyjęta strategia zakłada produkcję dwóch gier jednocześnie i wydawanie przynajmniej jednego tytułu rocznie.

 

– Chcemy wydawać rocznie przynajmniej jedną grę, a na 2024 r. mamy już zaplanowane dwie premiery. W najbliższym czasie nie chcemy także rezygnować z naszej dodatkowej działalności, jaką jest bycie wykonawcą i podwykonawcą różnych projektów programistycznych i szkoleniowych – komentuje Aleksander Korulski, prezes spółki. – Niezwykle ważne w dzisiejszych czasach jest dla nas zabezpieczenie finansowe na kolejne produkcje oraz racjonalne dobieranie budżetów produkcyjnych do możliwości firmy. Mamy bardzo dobrą historię pozyskiwania dofinansowań – w tym roku jako jedyny polski deweloper uzyskaliśmy grant z Kreatywnej Europy, a w planach mamy już kolejne dotacje