Prev post
Press Room / 22 września, 2022

Pierwsza gra Simteract debiutuje na konsolach

# , , , , ,

Już dzisiaj, na konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox S|X, zadebiutowała pierwsza gra studia Simteract, Train Life: A Railway Simulator. W sierpniu tytuł wyszedł w pełnej wersji na komputery, a spółka promowała produkcję  na Gamescom – jednych z największych targów gier na świecie. Przy okazji premiery na konsole, spółka wraz z NACON, wydawcą gry, przygotowuje specjalną akcję promocyjną.

Podczas premiery pełnej wersji zainteresowanie tytułem było spore, a liczba graczy stoi nadal na wysokim poziomie. Teraz NACON rozpoczął akcję promocyjną wersji konsolowej i liczymy na to, że o grze usłyszy jeszcze więcej graczy. Przede wszystkim, przygotowywaliśmy specjalny cinematic trailer. Został on udostępniony na oficjalnych kanałach Youtube PlayStation oraz Xboxa, co da grze ogromne zasięgi. Prócz dodatkowej kampanii w social mediach i sieci, celujemy również w prasę. Reklamy Train Life będą miały wykupione miejsca w gazetach o pociągach oraz modelarstwie. To nie wszystko, bo NACON zapewnił także wsparcie swoich oddziałów jeśli chodzi o lokalne kampanie – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Wersja komputerowa gry Train Life: A Railway Simulator, zadebiutowała w wersji Early Access na platformie Steam 31 sierpnia 2021 roku (a następnie również na Epic Games Store). Rok później miała miejsce premiera pełnej wersji gry. Na ten moment, gra posiada 75% pozytywnych ocen w serwisie Steam. Spółka zapewniła, że priorytetem jest naprawienie zaadresowanych przez graczy niedopracowań i od momentu premiery wypuściła już dwa hotfixy.

Bardzo doceniamy wszystkie uwagi i opinie wystawione naszej grze. Jako symulator premium, tytuł on trafił w dużej części bardzo wymagających graczy. Feedback od nich jest dla nas najważniejszy i robimy wszystko, by jak najszybciej wcielać go w życie. W ciągu miesiąca wypuściliśmy już dwa hotfixy i nie zamierzamy na tym przestać – chcemy aby nasza gra zapewniała zabawę i była jak najbardziej autentyczna – komentuje prezes Simteract. – Warto podkreślić, że jeśli chodzi o Train Life to udało nam się osiągnąć wszystkie strategiczne cele. Rozbudowaliśmy zespół oraz stworzyliśmy wewnętrzne struktury. Uzyskaliśmy odpowiednie kompetencje w zakresie QA i publikacji na konsolach. Dzięki wypuszczeniu gry w wersji Early Access zdobyliśmy doświadczenie z wymagającą pracą w stylu live operations. Umocniliśmy także współpracę z wydawcą, NACON, z którym tworzymy już drugi tytuł.

22 września zadebiutuje również pierwsze płatne DLC do gry, 1920’s Orient-Express Train. Orient Express to słynny pociąg parowy zbudowany przez Compagnie Internationale des Wagon-Lits. To będzie inne doświadczenie od nowoczesnych pociągów: maszyniści muszą wrzucać węgiel do paleniska i używać rączki regulatora, aby pociąg jechał do przodu. Nowa lokomotywa zawierać będzie pięć ekskluzywnych scenariuszy i dwie nowe stacje w trybie kariery: Strasburg i Wiedeń. Gracze konsolowi będą mieli do wyboru wersję podstawową gry, oraz pakiet zawierający grę i DLC. Na PC trafi z kolei Supporter Edition, w skład którego wchodzić będzie gra, Supporter Pack DLC oraz 1920’s Orient-Express Train DLC. Dla graczy, którzy zakupili wersję Early Access na PC, będzie on darmowy.