Prev post
Press Room / 26 sierpnia, 2022

Już dziś premiera pełnej wersji Train Life: A Railway Simulator

# , , , , , ,

Train Life: A Railway Simulator, pierwsza gra produkcji Simteract, już dziś zadebiutuje w pełnej wersji na PC. Z tej okazji spółka, razem z wydawcą gry, NACON, przygotowała specjalną akcję marketingową. Równolegle trwają także prace nad kolejnym tytułem, Taxi Life: A City Driving Simulator. Krakowskie studio wybrało się do Kolonii na jedne z największych targów gier na świecie, Gamescom, by promować tam obie produkcje. 

Kompleksowo przygotowaliśmy się do premiery naszej gry. Każdy, kto dodał grę do swojej wishlisty, zobaczy w wyskakującym oknie Steam News wiadomość o wydaniu pełnej wersji. Wielu graczy decyduje się na zakup gry po obejrzeniu zwiastunu na stronie gry, dlatego stworzyliśmy specjalny launch trailer, który skupi się na gameplayu i pokazaniu unikalnych aspektów Train Life: A Railway Simulator. NACON udostępni go na swoich kanałach, uruchomiona będzie też płatna kampania, która pomoże dotrzeć nam do jak największej liczby graczy. Daliśmy przedpremierowy dostęp influencerom na Twitchu i Youtubie, mających społeczności mogące zainteresować się grą. W planach mamy też kampanie i konkursy na stronach dla entuzjastów pociągów i modelarstwa kolejowego – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. 

Train Life: A Railway Simulator zadebiutował w formule Early Access na platformie Steam 31 sierpnia 2021 roku (a następnie również na Epic Games Store). Od tego momentu gra była regularnie aktualizowana i zdobyła ponad 80% pozytywnych recenzji na Steam, budując przy tym aktywną społeczność graczy. Simteract zapowiedział już pierwsze płatne DLC do swojej gry – Orient Express. Będzie ono darmowe dla wszystkich graczy, którzy posiadali grę w wersji wczesnego dostępu.

Gra jest dostępna w wersji podstawowej za 19.99 EUR. Za niecały miesiąc dostępna będzie również w wersji Supporter Edition, gdzie za 29.99 EUR gracz otrzyma również Supporter Pack DLC oraz 1920’s Orient-Express Train DLC. Ku końcowi dobiegają prace nad wydaniem gry na konsole, która ma zadebiutować 22 września na PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox S|X. Tam gra w podstawowej wersji kosztować będzie 29.99 EUR, a w wersji z DLC Orient Express 39.99 EUR.

Spółka także pracuje nad kolejnym tytułem, Taxi Life: A City Driving Simulator, znanym wcześniej jako Urban Venture. Tytuł przechodzi rebranding i dołącza do rodziny serii „Life” pod skrzydłami niedawno ogłoszonego wydawcy, NACON. Oba z tych tytułów Simteract prezentuje na trwającym właśnie Gamescomie, największych w Europie targach gier.

Na Gamescom trzeba jechać z konkretnym pomysłem. Przebić się przy takiej rzeszy firm nie jest prosto. Biznesowe spotkania mają sens wyłącznie z wcześniej wypracowanym gruntem i konkretnymi projektami do omówienia. Takie targi to jest wymagający orzech do zgryzienia – w Simteract pojawiamy się już na nich od czterech lat, możemy więc korzystać z własnego doświadczenia. Podchodzimy do targów kompleksowo. Poza standardowymi spotkaniami z partnerami, z którymi prowadzimy zaawansowane rozmowy o kolejnych projektach, będziemy obecni w strefie dla graczy ze stoiskami dwóch naszych produkcji – kończy Jaśkiewicz.