Prev post
Press Room / 7 lipca, 2022

Thorium Space pozyskał w ofercie prywatnej kolejne 5,5 mln zł

# , , , , ,

Thorium Space – producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej – zamknął kolejną rundę finansowania, w której pozyskał 5,5 mln zł przy wycenie 153 mln zł pre-money, o 50% wyższej niż w poprzedniej rundzie na jesieni 2021 r. Łącznie pozyskane finansowanie (umowy grantowe i wsparcie inwestorów), przekroczyło już 100 mln zł. To ostatnia runda finansowania przed planowanym na przyszły rok debiucie na giełdzie. Spółka podtrzymuje deklaracje, że zainteresowana jest notowaniem na jednym z kluczowych parkietów Europy. Thorium szczególnie przychylnie patrzy ku giełdzie francuskiej, rozważając dual listing na GPW w Warszawie.

– Zakończona runda finansowania zaspokaja nasze bieżące potrzeby finansowe na przeszło 12 miesięcy. Oczywiście daje to duży komfort pracy i pozwala na skupienie się na prowadzonych projektach. Całkowita zmiana sytuacji geopolitycznej w Europie i na świecie, przyspieszyła pewne decyzje i procesy w spółce. Wojna w Ukrainie pokazała jak ważna jest komunikacja, czyli coś w czym się szczególnie specjalizujemy. Zainteresowanie naszymi projektami wzrosło wielokrotnie i to zarówno w sektorze cywilnym jak i wojskowym – podkreśla Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space. 

Zakończona oferta to ostatni krok przed planowanym na przyszły rok debiutem na giełdzie. Spółka rozważa dual-listing w Warszawie i Paryżu, stolicy europejskiego sektora satelitarnego. 

Widzimy spore zainteresowanie firmami z sektora, w tym naszą przez inwestorów z rynku francuskiego. Nie bez znaczenia jest podpisane przez nas kilka tygodni temu porozumienie o współpracy z francuskim oddziałem światowego giganta Teledyne. Jeśli obecne deklaracje potwierdzą się, nie wykluczamy, już po przekształceniu w SA, małej oferty preIPO, ale tylko pod warunkiem, że wycena będzie nie niższa niż 60 mln EUR – zapowiada Paweł Rymaszewski.

W ubiegłym roku Thorium Space został wybrany m.in. jednym z 10 najbardziej innowacyjnych startupów technologii kosmicznych (https://www.startus-insights.com/innovators-guide/top-10-spacetech-trends-innovations-2021/) oraz wyróżniony jako jeden z 5 Top Space Tech Global Manufacturing Solutions z 288 badanych firm. (https://www.startus-insights.com/innovators-guide/discover-5-top-space-manufacturing-solutions/).