Prev post
Press Room / 17 maja, 2022

The Medium najlepszą grą według Digital Dragons

# ,

Podczas gali Digital Dragons Bloober Team zgarnął aż trzy statuetki, w tym za najlepszą grę 2021. 

Digital Dragons to jedna z największych konferencji B2B branży gier w Europie, już od 10 lat organizowana przez Krakowski Park Technologiczny. Poza wykładami, panelami
i networkingiem, najważniejszym punktem programu jest coroczna gala, podczas której przyznawane są nagrody dla najlepszych polskich i zagranicznych gier.

Bloober Team wraz z The Medium w rywalizacji o najważniejszą statuetkę ‘’Najlepsza gra 2021’’ konkurowali z The Chronicles of Myrtana: Archolos (The Chronicles of Myrtana Team), Chernobylite (The Farm 51), Car Mechanic Simulator 2021 (Red Dot Games) oraz Growing Up (Vile Monarch).  Poza główną statuetką najnowsza gra krakowskiego studia otrzymała także nagrodę w kategorii „Najlepszy Polski Design” oraz „Najlepszy Polski Oryginalny Soundtrack”.

The Medium to horror, którego akcja rozgrywa się w latach 90., w fikcyjnym, opuszczonym krakowskim hotelu Niwa. W produkcji gracze wcielają się w rolę Marianny, tytułowego medium, by rozwikłać zagadkę śmierci niewinnego dziecka. Doskonała oprawa graficzna, oddająca dystopijny surrealizm była inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego, zaś oryginalna ścieżka dźwiękowa była stworzona przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę.

Otrzymanie aż trzech nagród, w tym tej najważniejszej, jest niewątpliwie pięknym zwieńczeniem intensywnych prac nad tytułem. The Medium i jego sukces utwierdził nas w przekonaniu, że horrory są w naszym DNA i z każdym nowym projektem możemy sięgać po jeszcze więcej. Jestem dumny z tego projektu i zespołu, który sprawił, że rozwiązania, które z początku wydawały się niemożliwe do zrealizowania, okazały się dla nas całkowicie osiągalne – Piotr Babieno, Prezes Bloober Team.