Prev post Next post
Press Room / 29 września, 2021

Klabater wyda grę Kaiju Wars

# , ,

Klabater, notowany na parkiecie NewConnect deweloper i wydawca gier wideo, wyda strategię turową Kaiju Wars na konsole Switch, PlayStation i Xbox. Gra zadebiutuje na początku przyszłego roku.

 

Kaiju (z japońskiego: „dziwna bestia”) to japoński gatunek filmowy skupiający się na wielkich potworach atakujących przybrzeżne miasta. Prekursorem gatunku jest kultowy film Godzilla. Tytuł Kaiju Wars to niepowtarzalne podejście do tego tematu – w strategii turowej 2D gracze pokierują ludźmi w rozpaczliwej walce z bestiami.

Kaiju Wars od razu zwróciło naszą uwagę. W Klabaterze kochamy klasyczne filmy kaiju, z Godzillą na czele. Gra pozwoli nam przeżyć tę klasyczną przygodę na własnej skórze. – komentuje Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze – Jeśli jesteś fanem takich gier jak Into the Breach, Kaiju Wars to propozycja dla Ciebie. Produkcja Foolish Mortals Games niesamowicie oddaje ducha filmów z tego gatunku dodając wybuchową mieszankę strategii turowej pełnej rozmachu fabuły opisującej upadek ostatnich ludzkich miast – kończy

 

Premiera gry jest planowana na Q1 2022 i będzie dostępna na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Do zadań gracza będzie należało werbowanie armii oraz walka z bestiami kaiju przy użyciu czołgów, odrzutowców oraz najnowszych zdobyczy technologicznych. W trakcie rozgrywki użytkownik będzie musiał przygotować bazy oraz opracować eksperymentalne technologie, aby zatrzymać kaiju w zatoce i nie pozwolić im wejść do miasta. Co ważniejsze, w grze autorstwa Foolish Mortals Games, poza przygotowanymi przez zespół kampanią i scenariuszami, zostaną udostępnione narzędzia pozwalające graczom na tworzenie i dzielenie się własnymi pomysłami na rozgrywkę.