Prev post Next post
Press Room / 9 września, 2021

PAX WEST był udaną próbą generalną dla Moonlita przed premierą gry Model Builder!

# , , PAX WEST był udaną próbą generalną dla Moonlita przed premierą gry Model Builder! 1

Trwające w dniach 03.09 – 06.09 targi PAX WEST osiągnęły pożądane przez Moonlit efekty. Gra Model Builder, która reprezentuje gatunek virtual hobby wzbudziła zainteresowanie odbiorców, czego dowodem są wyniki pobrań wersji demo oraz wysoka pozycja na Steam Wishlist.

 

Moonlit w trakcie targów zintensyfikował działania związane z promocją nadchodzącej gry Model Builder. W trakcie wydarzenia odbiorcy mogli obejrzeć niepublikowany dotąd gameplay, który przedstawiał krok po kroku składanie i malowanie ikonicznego modelu amerykańskiej motoryzacji – Hot Roda. Do dyspozycji użytkowników została oddana również wersja demo gry, którą mogli pobrać oni ze strony Steam gry. Demo było rozbudowane o nowe zadania do wykonania oraz poprawki w gameplay’u i mechanikach gry. 

 

– Przygotowane na PAX WEST demo gry Model Builder cieszyło się dużą popularnością. Użytkownicy chętnie dzielili się materiałami z gry na oficjalnym serwerze Discord, jak i na platformie Twitch i YouTube. Cieszy nas bardzo to zainteresowanie. Wysoka oglądalność tych materiałów w połączeniu z pozytywnymi komentarzami to najlepszy dowód na to, że nasza gra trafia w gusta odbiorców. – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit.

 

Targi PAX WEST wpłynęły również na lepszą widoczność gry. Materiały wideo stworzone przez użytkowników testujących demo obejrzało łącznie ponad 10 000 osób na wszystkich platformach, a wyniki te przełożyły się na wzrost pozycji gry w Steam Top Wishlist o 20 pozycji. 

 

Moonlit planuje przeprowadzać podobne testy wersji demo do oficjalnej premiery gry. Każda następna wersja będzie rozbudowana o nowe funkcjonalności, które spółka chce zaprezentować społeczności skupionej wokół Model Buildera.