Prev post Next post
Press Room / 20 sierpnia, 2021

Green Hell już niedługo zadebiutuje w Azji na PlayStation 4

# ,

 

Creepy Jar ściśle współpracuje z japońską gałęzią Sony nad wydaniem portu Green Hell na rynki azjatyckie. Gra w wersji na PlayStation 4 posiada już wymagane klasyfikacje wiekowe na najważniejsze kraje rynku azjatyckiego w tym Hong Kong, Indonezję, Malezję, Singapur, Koreę Południową, Tajwan i Tajlandię.

Jesteśmy na ostatniej prostej do wydania portu Green Hell na rynkach azjatyckich. Aktualnie nie możemy podać żadnych solidnych dat, ponieważ proces jeszcze trwa. Oczywiście wystosujemy odpowiedni komunikat, jak tylko otrzymamy wiążący termin od agencji certyfikującej grę na terenie Japonii – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Aktualnie Green Hell przechodzi proces przyznawania certyfikacji wiekowej CERO, który uprawnia do wydania gry na rynku japońskim. Agencja ratingowa Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymała wszelkie niezbędnie materiały do przeprowadzenia klasyfikacji.

Ze względu na brak przedstawionych nam ram czasowych, nie publikujemy oficjalnych ogłoszeń odnośnie dostępności gry na nowych rynkach. Japonia jest ostatnim z regionów wymaganych do premiery Green Hell na terenie dalekiej Azji – spółka otrzymała już pozytywne weryfikacje w Hong Kongu, Indonezji, Malezji, Singapurze, Korei Południowej, Tajlandii oraz na Taiwanie – kończy prezes spółki.

Przypominamy, iż w przypadku platformy Microsoft Xbox gra dostępna jest cyfrowo na wszystkich regionach już od dnia premiery, czyli 9 czerwca br.

____________________________

O spółce:

Creepy Jar to developer gier, specjalizujący się w gatunku survival simulation. Spółka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność jako twórca Green Hell – najlepszej polskiej gry 2019 roku wg Digital Dragons. To zaawansowany symulator przetrwania w lasach deszczowych Amazonii. Produkcję cechuje wyjątkowy realizm i doskonałe dopracowanie szczegółów. Gra zadebiutowała w formule Eealy Access w sierpniu 2018 r., a premierę pełnej wersji miała rok później, we wrześniu 2019r. Do tej pory Green Hell doczekał się wersji co-op odnoszącej ogromne sukcesy oraz pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia.

Studio zostało założone w 2015 r przez weteranów branży, zdobywających doświadczenie przy największych i najważniejszych polskich produkcjach.  Strategia i filozofia spółki zakładają tworzenie gier z tzw. długim ogonem sprzedażowym. Creepy Jar ciągle pracuje i rozwija swój pierwszy projekt Green Hell oraz prowadzi ekspansję na kolejne platformy – spółka planuje premiery na konsolach PlayStation oraz Xbox. Ponadto w fazie produkcji znajduje się kolejny tytuł spółki – Chimera – tajemniczy base-building survival, osadzony w tematyce si-fi.

Creepy Jar od lat buduje swój prestiż oraz wiarygodność poprzez przejrzyste prowadzenie polityki korporacyjnej. Spółka od 2018 roku była notowana na giełdzie NewConnect, a w kwietniu 2021 roku przeszła na główny parkiet GPW.

Kontakt dla mediów:

Anna Budzyńska, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335