Prev post Next post
Press Room / 17 sierpnia, 2021

Prodromus wkracza do Stanów Zjednoczonych

# , , Prodromus wkracza do Stanów Zjednoczonych 1

 

Krakowski producent robotów do rehabilitacji dzieci i dorosłych podpisał pierwszą umowę na dostawę Prodrobota do Stanów Zjednoczonych.

Odbiorcą Prodrobota jest firma Techpol LLC z siedzibą w Largo na Florydzie, będącą agentem spółki w USA. Kontrakt zostanie zrealizowany za pośrednictwem spółki córki – Innomus Sp. z o.o., która została zawiązana w celu rozwoju Prodrobota w wersji 2.0 oraz jego komercjalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych.

– To ważny krok milowy w realizacji naszej strategii. Stany Zjednoczone są dla nas 12 rynkiem zagranicznym, na którym obecne będą nasze rozwiązania. Chciałbym tutaj podkreślić, że według dostępnych danych rynek USA stanowi niemal połowę globalnego rynku zrobotyzowanej rehabilitacji. Wierzymy, że nie będzie to dla nas tylko kolejny rynek, a raczej kluczowe miejsce generowania istotnych przychodów w przyszłości. Kontrakt otwiera przed nami nowe perspektywy, biorąc pod uwagę nie tylko wartość amerykańskiego rynku robotyki rehabilitacyjnej, ale również jego konkurencyjność oraz dostępność zaawansowanych technologii – wskazuje Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromus S.A.

Realizacja dostawy odbędzie się przy okazji prezentacji produktów Prodromus S.A. podczas targów FIME, odbywających się w Miami w dniach 1 – 3 września 2021 r. FIME to największe wydarzenie dla branży producentów medycznych w Stanach Zjednoczonych, z ponad 500 wystawcami z przeszło 40 krajów.

– Na targach zaprezentujemy Prodrobota ale również przecieramy szlak i przygotowujemy kampanię marketingową naszego nowego, flagowego produktu – Prodrobota Magna, dla którego grupa docelowych użytkowników jest kilkukrotnie większa niż dla Prodrobota 2.0. Wejście do Stanów Zjednoczonych jest jednym z priorytetów naszej strategii. Między innymi w celu finansowania ekspansji na tym rynku przeprowadzamy aktualnie IPO i planujemy debiut na NewConnect. Liczymy, że kolejne zamówienia na tamtejszym rynku to tylko kwestia czasu – dodaje Bartłomiej Wielogórski.

****

O spółce:

Prodromus produkuje i dostarcza wysokiej jakości urządzenia rehabilitacyjne aktualnie skierowane głównie do dzieci, z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią. Prodrobot został zaprezentowany na ponad 50 międzynarodowych targach.
Do końca sierpnia 2021 r. spółka przyjmuje zapisy na nowoemitowane 444 444 akcji serii C po cenie emisyjnej jednej akcji równej 9,00 zł. Wpływy z emisji akcji serii C mają zostać wykorzystane na sfinansowanie prorozwojowej strategii spółki oraz upublicznienie spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu (NewConnect) na przełomie 2021 i 2022 r.

Kontakt dla inwestorów: Tomasz Chwiałkowski, t.chwialkowski@prodromus.pl
Kontakt dla mediów: Urszula Wierzbicka, u.wierzbicka@strictminds.com