Prev post Next post
Press Room / 14 lipca, 2021

Prodromus rozpoczął ofertę IPO 

# , , ,

Czołowa polska spółka produkująca roboty do rehabilitacji dzieci i dorosłych opublikowała dokument ofertowy i prowadzi zapisy na akcje serii C. Cena emisyjna akcji wynosi 9 zł, a oferta publiczna potrwa do 31 sierpnia.

Prodromus S.A. to krakowski start-up, który od ponad dekady rozwija autorskie rozwiązania w konstrukcji robotów rehabilitacyjnych. Prodrobot automatyczny trenażer chodu pomaga pacjentom pediatrycznym w szpitalach w Europie i Azji, ale sieć dystrybucji jest stale rozwijana. W tym roku spółka planuje także komercjalizację Prodrobota Magna przeznaczonego do terapii dorosłych.

– Eksport i dobra rozpoznawalność urządzeń medycznych produkowanych w Polsce z roku na rok rośnie. Na międzynarodowych targach, na których promujemy Prodrobota, spotykamy wielu zainteresowanych naszymi produktami klientów i dystrybutorów. Wiemy, że inwestycja w rozwój sieci dystrybucji to dobry kierunek biznesowy i dlatego jest to jeden z głównych celów emisji akcji – tłumaczy Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromus S.A.

Spółka przyjmuje zapisy na akcje do 31 sierpnia 2021 r. poprzez wypełnienie formularza zapisu zamieszczonego na stronie internetowej. Ofertą publiczną objęte jest nie mniej niż 44.444 oraz nie więcej niż 444.444 akcji na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,10 zł i cenie emisyjnej 9,00 zł. Minimalny zapis to 50 akcji. Prodromus S.A. planuje pozyskać do 1 mln euro. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na rejestrację Prodrobota i Prodrobota Magna na rynkach w USA i EOG oraz rozbudowę działu handlowego.

– Oferta publiczna to dla nas naturalny krok w rozwoju spółki. Prognozy dotyczące wzrostu wartości i dynamiki rynku robotyki rehabilitacyjnej, zwłaszcza w segmencie egzoszkieletów mobilnych, nie pozostawiają wątpliwości – jest to rynek perspektywiczny, a nasza ambicją jest, by to właśnie Prodromus stał się jego światowym liderem – dodaje Tomasz Chwiałkowski, dyr. ds. finansowych.

 

Harmonogram zapisów:

Termin zapisów na Akcje Serii C: 8.07.2021-31.08.2021;

Liczba Akcji Serii C: nie mniej niż 44.444 i nie więcej niż 444.444;

Wartość oferty brutto: nie więcej niż 3.999.996 zł;

Cena emisyjna jednej Akcji Serii C: 9,00 zł;

Minimalny zapis: 50 akcji/450 zł;

Planowany przydział Akcji Serii C: 14 września 2021 r.;

Podmiot uprawniony do przyjmowania zapisów na Akcje Serii C: wyłącznie Emitent.

Link do zapisów: https://prodromus.pl/oferta-publiczna/

 

****

 

O spółce:

 

Prodromus produkuje i dostarcza wysokiej jakości urządzenia rehabilitacyjne aktualnie skierowane głównie do dzieci, z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią. Prodrobot został zaprezentowany na ponad 50 międzynarodowych targach.

 

Kontakt dla inwestorów: Tomasz Chwiałkowski, t.chwialkowski@prodromus.pl

Kontakt dla mediów: Urszula Wierzbicka, u.wierzbicka@strictminds.com