Prev post Next post
Press Room / 14 czerwca, 2021

Green Hell w wersji konsolowej zbiera świetne recenzje 

# , Green Hell w wersji konsolowej zbiera świetne recenzje  1

Green Hell na konsole na Xbox One i PlayStation 4, którego premiera miała miejsce 9 czerwca, zbiera świetne opinie wśród recenzentów branżowych. Konsolową wersję gry oceniły już takie portale jak PlayStation Universe, Pure PlayStation i Playfront, a średnia ocen wyniosła ponad 8/10. Średnia ocen użytkowników na obu konsolach sięga 9.8.

Jesteśmy zadowoleni z pierwszych dni po premierze. Nasza gra dostaje wysokie noty w recenzjach, a głosy, które docierają do nas od graczy wyrażają ich uznanie wersją konsolową. Cieszymy się, że postawiliśmy na self-publishing, dzięki czemu możemy zmaksymalizować zyski oraz zdobyć bezcenne doświadczenie, które przyda nam się przy okazji kolejnych projektów – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Gra jest dostępna w cenie 24,99 USD / 24,99 Euro, a spółka zdecydowała się samodzielne wydać wersje konsolowe.  Survival w amazońskiej dżungli na konsolach posiada całą zawartość wersji komputerowej, w tym tryb fabularny oraz kooperacji, z wyjątkiem darmowego rozszerzenia Spirits of Amazonia, które zostanie dodane do tytułu w najbliższej przyszłości. W najbliższym czasie gra zadebiutuje również na konsoli PS4 w Azji.

Zgodnie z naszym wewnętrznym planem wydawniczym wszystko idzie prawidłowo, a premiera wersji na PS4 na wybranych rynkach azjatyckich od początku planowana była z małym przesunięciem. W Azji system klasyfikacji wiekowej trwa dłużej, jednak nie chcieliśmy ponownie przesuwać daty premiery w innych regionach, stąd też brak Green Hell na konsolach PS4 na tamtejszym rynku. Liczymy, że już wkrótce gra otrzyma swoją klasyfikację i nasi azjatyccy fani będą mogli cieszyć się niezapomnianą przygodą na PS4 – dodaje prezes Creepy Jar.

Green Hell to survival w głębi amazońskiego lasu deszczowego. Zarówno w trybie jednoosobowym jak i kooperacji gracze będą musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, jednocześnie budując bazy, polując czy zdobywając pożywienie. Green Hell na komputery PC pojawił się na platformie Steam w trybie Wczesnego Dostępu w sierpniu 2018 roku a premierę pełnej wersji miał we wrześniu 2019. Od tamtej pory gra dotarła do ponad dwóch milionów graczy i jest wciąż wspierana i udoskonalana.

____________________________

O spółce:

Creepy Jar to developer gier, specjalizujący się w gatunku survival simulation. Spółka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność jako twórca Green Hell – najlepszej polskiej gry 2019 roku wg Digital Dragons. To zaawansowany symulator przetrwania w lasach deszczowych Amazonii. Produkcję cechuje wyjątkowy realizm i doskonałe dopracowanie szczegółów. Gra zadebiutowała w formule Eealy Access w sierpniu 2018 r., a premierę pełnej wersji miała rok później, we wrześniu 2019r. Do tej pory Green Hell doczekał się wersji co-op odnoszącej ogromne sukcesy oraz pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia.

Studio zostało założone w 2015 r przez weteranów branży, zdobywających doświadczenie przy największych i najważniejszych polskich produkcjach.  Strategia i filozofia spółki zakładają tworzenie gier z tzw. długim ogonem sprzedażowym. Creepy Jar ciągle pracuje i rozwija swój pierwszy projekt Green Hell oraz prowadzi ekspansję na kolejne platformy – spółka planuje premiery na konsolach PlayStation oraz Xbox. Ponadto w fazie produkcji znajduje się kolejny tytuł spółki – Chimera – tajemniczy base-building survival, osadzony w tematyce si-fi.

Creepy Jar od lat buduje swój prestiż oraz wiarygodność poprzez przejrzyste prowadzenie polityki korporacyjnej. Spółka od 2018 roku była notowana na giełdzie NewConnect, a w kwietniu 2021 roku przeszła na główny parkiet GPW.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335