Prev post Next post
Press Room / 17 maja, 2021

Creepy Jar zanotował drugi najlepszy kwartał w historii

# , Creepy Jar zanotował drugi najlepszy kwartał w historii 1

Ponad 8 mln przychodów i 5,2 mln zł zysku brutto w I kw. 2021 r.

O ponad 31% wzrosły przychody Creepy Jar w I kw. 2021 r. w porównaniu do ostatniego kwartału roku ubiegłego (596% rok do roku), wynika ze wstępnych rezultatów opublikowanych przez spółkę. W zakończonym kwartale warszawski developer wypracował 5,2 mln zł zysku brutto (wzrost o 505% r/r), a stan gotówki na koniec marca zwiększy się o ponad 8,2 mln zł osiągając poziom 36,2 mln zł.

            Jesteśmy zadowoleni z efektów sprzedaży pierwszej z trzech części dodatku do Green Hell- Spirt of Amazonia (SoA). Wysoka sprzedaż na PC to kolejne potwierdzenie, że nasz produkt jest longsellerem, który będzie generował stabilne przychody przez kolejne kwartały nie tylko tego roku, ale i kolejnych lat- podkreśla Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar. Wyniki spółki w I kw. 2021 r. były lepsze nie tylko niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale co ważniejsze były również wyższe od rezultatów wypracowanych w ostatnim kwartale roku ubiegłego, kiedy to Creepy Jar wciąż zarabiał na wydania tzw. wersji coop.

Miniony kwartał pokazuje również, że warszawski developer potrafi utrzymać wysoką zdolność do generowania gotówki oraz utrzymać wysoką rentowność pomimo rosnących kosztów produkcji i działalności. Warto podkreślić dodatkowo, że w kosztach znaczący udział mają pozycje niegotówkowe wynikające z rozliczania kolejnych etapów programu motywacyjnego.

Kolejnym sprawdzianem siły Green Hell, będzie premiera gry na konsole XboxOne i PS4. – Więcej szczegółów na temat premiery podamy wkrótce. Wszystko idzie zgodnie z planem. Teraz pałeczka jest po stronie producentów konsol- komentuje prezes. W tym roku spółka wyda również kolejne dwa epizody Spirits of Amazonia, którego pierwsza część odpowiadała za świetne wyniki minionego kwartału.

____________________________

O spółce:

Creepy Jar to developer gier, specjalizujący się w gatunku survival simulation. Spółka zdobyła międzynarodową rozpoznawalność jako twórca Green Hell – najlepszej polskiej gry 2019 roku wg Digital Dragons. To zaawansowany symulator przetrwania w lasach deszczowych Amazonii. Produkcję cechuje wyjątkowy realizm i doskonałe dopracowanie szczegółów. Gra zadebiutowała w formule Eealy Access w sierpniu 2018 r., a premierę pełnej wersji miała rok później, we wrześniu 2019r. Do tej pory Green Hell doczekał się wersji co-op odnoszącej ogromne sukcesy oraz pierwszej części darmowego dodatku Spirits of Amazonia.

Studio zostało założone w 2015 r przez weteranów branży, zdobywających doświadczenie przy największych i najważniejszych polskich produkcjach.  Strategia i filozofia spółki zakładają tworzenie gier z tzw. długim ogonem sprzedażowym. Creepy Jar ciągle pracuje i rozwija swój pierwszy projekt Green Hell oraz prowadzi ekspansję na kolejne platformy – spółka planuje premiery na konsolach PlayStation oraz Xbox. Ponadto w fazie produkcji znajduje się kolejny tytuł spółki – Chimera – tajemniczy base-building survival, osadzony w tematyce si-fi.

Creepy Jar od lat buduje swój prestiż oraz wiarygodność poprzez przejrzyste prowadzenie polityki korporacyjnej. Spółka od 2018 roku była notowana na giełdzie NewConnect, a w kwietniu 2021 roku przeszła na główny parkiet GPW.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335