Prev post Next post
Press Room / 12 maja, 2021

Simteract zakończył na plusie pierwszy kwartał 2021

#

Przychody netto ze sprzedaży produktów przekroczyły 1 mln zł

Do 1 miliona zł wzrosły przychody Simteract ze sprzedaży produktów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Pomimo kosztów związanych z produkcją dwóch gier oraz debiutem na NewConnect, spółka odnotowała zysk netto w wysokości 82 tysięcy zł. Spółka kontynuuje dynamiczny rozwój, zatrudniając nowych specjalistów oraz otwierając biuro w Warszawie

W porównaniu do Q1 2020, Simteract zwiększył swoje przychody ze sprzedaży produktów o ponad 55% (z 0,643 do 1 miliona złotych). Pomimo zwiększonych kosztów działalności operacyjnej (1,5 miliona złotych), spółce udało się odnotować nieznaczny zysk netto, w wysokości 82 tysięcy złotych. Na pozytywne wyniki wpłynęły w dużej mierze odbiory kamieni milowych związanych z ‘Train Life – A Railroad Simulator’.

Pierwszy kwartał 2021 roku był niezwykle ważnym okresem dla Simteract – zadebiutowaliśmy na NewConnect oraz ogłosiliśmy szczegóły naszej nadchodzącej premiery: ‘Train Life – A Railroad Simulator’. Pomimo wyższych kosztów operacyjnych, związanych m.in. ze wspomnianym wejściem na rynek giełdowy oraz wzrostem liczby zatrudnionych pracowników, zamknęliśmy Q1 2021 na plusie – komentuje Paweł Puzio, Dyrektor Finansowy Simteract odpowiedzialny bezpośrednio za przygotowanie raportu kwartalnego.

Simteract w trakcie trwania pandemii kontynuuje dynamiczne tempo rozwoju. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spółka podwoiła stan osobowy i obecnie zatrudnia ponad 50 specjalistów z całej Polski. Spółka otworzyła również biuro w Warszawie – oddział znajdujący się w stolicy posiada w swoich szeregach ekspertów odpowiedzialnych za QA (Quality Assurance) a także kluczowe osoby kształtujące najważniejsze aspekty nadchodzących gier – Head of Production ‘Train Life – A Railway Simulator’ i ‘Carpool Simulator’, czy Lead Designera drugiej z wymienionych produkcji.

Miejsce zamieszkania nie jest ważne kontekście projektów, do których przydzielani są członkowie naszego zespołu. Uważamy jednak, że należy zapewnić chętnym możliwość pracy w biurze – wpływa to nie tylko kulturę pracy i work-life balance, ale także na możliwości integracji i swobodnej wymiany myśli.. Wybór stylu zatrudnienia pozostawiamy każdemu z osobna i głęboko wierzymy, że Simteract to coś więcej niż tylko miejsce pracy – tworzymy razem fantastyczne projekty, których nie ukończylibyśmy gdyby nie zaufanie i wiara w każdą osobę pracującą nad nimi – dodaje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract S.A.

 

Spółka obecnie tworzy dwie gry – Train Life – A Railway Simulator oraz Carpool Simulator. Pierwsza z nich to połączenie symulatora kolejowego, połączonego z rozbudowanym managerem – do najważniejszych zalet produkcji należy realistycznie odwzorowany świat, przyjazny dla gracza model jazdy oraz możliwość zarządzania taborem. Za wydanie Train Life – A Railway Simulator odpowiada francuski wydawca – Nacon. Carpool Simulator natomiast jest pierwszą grą, przy której Simteract ma pełnię decyzyjności nie tylko w zakresie produkcji, ale również promocji i dystrybucji. Produkcja pozwoli graczowi się wcielić w rolę kierowcy i managera floty taksówek w najważniejszych miastach Europy. Dokładne daty oraz ceny tytułów nie zostały jeszcze opublikowane.

***
O Simteract S.A.:
Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Według raportu za IV kwartał 2020 roku, spółka wypracowała w zeszłym roku niemal 3,5 mln zł przychodu operacyjnego i ponad 0,5 mln zysku netto.
Kontakt PR:
Sylwia Borowska
s.borowska@strictminds.com
791 910 702