Prev post Next post
Press Room / 5 maja, 2021

Medicofarma Biotech inwestuje w Poznaniu

 

 

Medicofarma Biotech S.A. podpisała 5 maja umowę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wynajem powierzchni laboratorium. Będzie to kolejny krok w kierunku opracowania nowych leków onkologicznych przez spółkę.

 

 

Z nowego laboratorium, mieszczącego się w budynku Centrum Zaawansowanych Technologii UAM, Medicofarma Biotech zacznie korzystać już od pierwszego lipca. W Poznaniu spółka tworzy centrum badawczo-rozwojowe, którego głównym celem będzie opracowywanie nowych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w leczeniu nowotworów.

 

  • Wynajem laboratorium jest kolejnym krokiem w rozwoju Medicofarmy Biotech. Mamy ambitne plany i jesteśmy przekonani, że nasz nowa powierzchnia do badań pomoże je nam zrealizować z sukcesem. Dzięki temu będziemy mogli opracować leki, które zapewnią pacjentom onkologicznym zdrowie i bezpieczeństwo – zdradza Cezary Kliczewski, prezes Medicofarma Biotech S.A.

 

 

Centrum B+R w Poznaniu skupi się na realizowaniu dwóch projektów badawczych z zakresu onkologii – innowacyjnych platform CANCER PRINT oraz BREAST/OVARY ATN. Organoidy, czyli miniaturowe narządy oraz chipy wykorzystywane będą do badań nad nowotworami piersi, jajnika oraz glejaka wielopostaciowego i nowymi lekami, które w przyszłości będą mogły być opatentowane i zarejestrowane jako nowe terapie. Rozwiązania wykorzystują najnowsze technologie diagnostyczne, takie jak biodruk 3D żywych tkanek.

 

Dodatkowo, 4 maja spółka zawarła umowę o współpracy wdrożeniowej z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Multidyscyplinarni eksperci z zakresu chemii, farmacji, medycyny i bioinżynierii wesprą Medicofarmę Biotech w pracach nad innowacyjnymi lekami do terapii onkologicznych. Nawiązana współpraca oraz wynikające z niej możliwości pozwolą spółce na przetestowanie wybranych cząsteczek o najwyższym potencjale i przeprowadzenie badań zbliżających lek do wejścia na rynek.

 

****

 

O spółce:

Medicofarma Biotech S.A. jest spółką badawczo–rozwojową z sektora biotechnologii zajmującą się pracami nad innowacyjnymi lekami, wyrobami medycznymi i produktami biotechnologicznymi. Spółka skupia się na projektowaniu, udoskonalaniu i wprowadzaniu na rynek leków będących przełomem dla profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych.

Medicofarma Biotech S.A. posiada licencję na produkcję wysokiej jakości, szybkich testów do wykrywania różnorodnych odmian wirusa SARS-CoV-2, który powstał przy współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych rynku NewConnect.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Kontakt PR Urszula Wierzbicka, u.wierzbicka@strictminds.com, tel.: +48 690 951 666