Prev post Next post
Press Room / 4 maja, 2021

Crossroads Inn zadebiutuje 19.05 na Xbox Series X oraz Xbox One

# , , , , Crossroads Inn zadebiutuje 19.05 na Xbox Series X oraz Xbox One 1

Klabater ogłosił datę premiery kluczowej gry spółki, Crossroads Inn, na konsolach Microsoftu. Symulator zarządzania karczmą w świecie fantasy, będzie dostępny na Xbox Series X oraz Xbox One już 19.05 w cenie 29,99 EUR/USD, a za produkcję odpowiada wewnętrzny zespół portingowy spółki.

Crossroads Inn jest kluczową marką własną i motorem napędowym sprzedaży back-catalogu Spółki. Łączna wartość zysku ze sprzedaży od premiery gry w październiku 2019 do końca 2020 r. osiągnęła blisko 2,5 mln zł. Klabater przez ponad rok pracował nad wersją tytułu przeznaczoną na konsole Microsoftu, aby przystosować produkcję w optymalny sposób do możliwości Xbox One i Xbox Series X:

– Edycja konsolowa wymagała od nas zredefiniowania wielu aspektów gry, w tym sterowania, ponieważ nie jest łatwo zaadaptować dużą strategię typu Tycoon na potrzeby pada. Nasz zespół nie tylko podołał temu wyzwaniu, ale też zaproponował rozwiązania, które sprawią, że użytkownicy konsol z przyjemnością będą grać w nasz tytuł – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

Crossroads Inn w wersji na Xbox One oraz Series X zaoferuje graczom o wiele więcej niż podstawową wersję gry. W edycji konsolowej gra będzie dostępna wraz z dodatkami Pests & Puppies, The Pit, Hooves, Wagons oraz Bath & Beauty. Ponadto na Xbox będzie dostępny unikalny dodatek Dodatek Crops & Harvest skupiony na cyklu upraw i zbiorów oraz nowe typy postaci – barda i podróżnika. Gra zostanie również wydana w edycji specjalnej (34,99 USD/EUR) zawierającej wszystkie dodatki znane z season passa gry.

Crossroads Inn zadebiutuje 19.05 na Xbox Series X oraz Xbox One 2

– Crossroads Inn to dla nas niezwykle ważna marka, którą zamierzamy rozwijać w najbliższych latach. Naturalnym elementem tego rozwoju jest również wersja na konsole Microsoftu i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy całego zespołu portingowego, Crossroads Inn odniesie zasłużony sukces na Xbox Series X oraz Xbox One, wypełniając niszę w symulatorach zarządzania – kończy Michał Gembicki.

Strona gry na Xbox będzie dostępna dzisiaj od godziny 15:00. Flagowy tytuł Klabatera jeszcze w tym roku doczeka się na konsoli również nowych dodatków, czerpiących z obecnie tworzonych projektów spółki. Pierwszy z nich, zatytułowany The Circus – będzie inspirowany powstającą właśnie grą spółki The Amazing American Circus, oferując trzech nowych bohaterów (klaun, siłacz i żongler), natomiast Booze and Liquor – będzie inspirowany kulturą bimbrowników i projektem Moonshiners.

***

O spółce:

Klabater S.A. to warszawski wydawca gier wideo, który stawia na nietuzinkowe rozwiązania oraz wyjatkową oprawę graficzną. Spółka korzysta z crowdfundingu, co zapewnia jej dużą elastyczność i łatwość skalowania projektów. Najważniejszą nadchodzącą produkcją jest The Amazing American Circus, która łączy elementy gry karcianej oraz strategii. Produkcja ma trafić 20 maja na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. Klabater S.A. jest spółką notowaną na giełdzie NewConnect od 2019 roku.

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, tel. +48 530 035 335