Prev post Next post
Press Room / 22 kwietnia, 2021

Prodromus opatentował Prodrobota Magna – robota rehabilitacyjnego do terapii dorosłych

# , , , , Prodromus opatentował Prodrobota Magna - robota rehabilitacyjnego do terapii dorosłych 1

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił na rzecz Prodromus sp. z o.o. patentu pt. Stacjonarny robot do rehabilitacji kończyn dolnych. Spółka kontynuuje proces poszerzania ochrony patentowej na innych rynkach.

 

Prodrobot Magna, przeznaczony do terapii pacjentów dorosłych, to najnowsza innowacja krakowskiej spółki med-techowej Prodromus. Otrzymanie ochrony patentowej to potwierdzenie innowacyjności rozwiązań i ich unikalności. W praktyce oznacza także prawne zastrzeżenie, że nie będą mogły być kopiowane i wykorzystywane przez inne podmioty na rynkach objętych ochroną.

 

– Otrzymanie ochrony patentowej ogromnie nas cieszy, bo to kolejny krok, który zbliża nasz produkt do wejścia na rynek. Uzyskanie patentu to dwie duże zalety: mamy ‘polisę’ na to, że nikt nie będzie legalnie mógł kopiować naszych rozwiązań, a więc będziemy mieć przewagę technologiczną nad konkurencją na rynkach, na których tą ochronę zapewnimy. Drugi walor, to potwierdzenie przez niezależną instytucję – Urząd Patentowy, że rozwiązanie jest nowatorskie i dotychczas nieznane – zapewnia Bartłomiej Wielogórski, Prezes Zarządu Prodromus.

 

Spółka kontynuuje rozwijanie autorskiej technologii znanej z Prodrobota – trenażera chodu dla dzieci. Udoskonalany od dekady produkt funkcjonuje na rynkach europejskich i azjatyckich oraz jest w trakcie procesu rejestracji w USA. Oba roboty rozbudowane są o nowe funkcje i nowe rewolucyjne autorskie zastrzeżenia patentowe.

 

– Wierzymy, że urządzenie może być ogromnym wsparciem w terapii dysfunkcji chodu pacjentów dorosłych i znacznie usprawni pracę fizjoterapeutów i rehabilitantów. Obserwujemy trendy w digitalizowaniu i robotyzowaniu się terapii oraz słuchamy, jakie potrzeby mają pacjenci i środowisko medyczne. Oprócz nowych rozwiązań konstrukcyjnych, robot będzie wyposażony w gry i wizualizacje VR, które uatrakcyjnią często długą i mozolną rehabilitację – dodaje Grzegorz Piątek, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju.

 

Prodrobot Magna zostanie wprowadzony do oferty komercyjnej spółki w 2021 roku. Trwają prace przygotowawcze do uruchomienia badań certyfikacyjnych i rejestracji. Prodromus planuje wejście na nowe, perspektywiczne rynki – zidentyfikowane zostały kraje, których wyzwaniem demograficznym i społecznym będzie zapewnienie opieki rehabilitacyjnej dla seniorów i osób dorosłych.

 

****

 

O spółce:

 

Prodromus produkuje i dostarcza wysokiej jakości urządzenia rehabilitacyjne aktualnie skierowane głównie do dzieci, z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią. Prodrobot został zaprezentowany na ponad 50 międzynarodowych targach.