Prev post Next post
Press Room / 19 kwietnia, 2021

Medicofarma Biotech z zastrzykiem gotówki

# , Medicofarma Biotech z zastrzykiem gotówki 1

Medicofarma Biotech otrzymała pierwszą część z 14,68 mln zł, które pozyskała z emisji akcji serii G i H, objętych przez spółki Medicofarma SA oraz VITAMA SA. Otworzy to drogę do nowych inwestycji, które spółka planuje podjąć w związku z działalnością badawczo-rozwojową. Szczegóły strategii zostaną przedstawione w maju.

Przypomnijmy, że w lutym br. spółka zbyła wszystkie aktywa wykorzystywane w ramach dotychczasowej działalności Inbook SA i rozpoczęła działalność w obszarze biotechnologii. Nowe projekty będą finansowane z emisji akcji serii G i H na łączną kwotę 14,68 mln zł. W ramach umowy inwestycyjnej notowana spółka nabędzie również Centrum Badawczo Rozwojowego VITAMA S.A.

Medicofarma Biotech to zupełnie nowe przedsięwzięcie, które będzie bardzo konkurencyjne na rynku. Z powodu dużej liczby projektów, które są obecnie na etapie weryfikacji lub negocjacji, szczegóły strategii przedstawimy w maju. Mogę już zdradzić, że niebawem będziemy mieć własne laboratorium, a w II kwartale br. planujemy rozpoczęcie zupełnie nowego projektu badawczego – zapowiada Cezary Kilczewski, prezes Medicofarma Biotech SA.

Warte podkreślenia jest również, że z końcem marca Medicofarma Biotech zawarła ze spółką Medicofarma S.A. umowę, pozyskując tym samym licencję na metodologię wykonywania testu do wykrywania SARS-CoV-2 przy współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Przedmiotem licencji jest rozwiązanie wraz z jego przyszłymi modyfikacjami i wersjami, polegające na metodologii  wykonywania testu do wykrywania SARS-CoV-2 w próbkach wymazów nosowo gardłowych pacjentów metodą RT-PCR, wraz z systemem kontroli gwarantującym poprawność przeprowadzonego testu.

Zgodnie z umową od dnia 31 marca 2021 r., spółka posiada na zasadzie wyłączności, m. in. prawo do korzystania z technologii na wszelkich polach jej komercyjnej eksploatacji, w szczególności do opracowywania marki własnej produktów, wytwarzania, wprowadzania do obrotu, dystrybucji, marketingu, promocji, sprzedaży produktów powstałych na skutek wykorzystania technologii.

Testy, które oferujemy znajdują się w czołówce pod względem dokładności w wykrywaniu koronawirusa. Również jego innych odmian, jak brytyjska czy południowoafrykańska. Jednak to tylko ułamek tego, co chcemy zaoferować rynkowi usług zdrowotnych jako firma biotechnologiczna zorientowana również na profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych – zapowiada Cezary Kilczewski, prezes Medicofarma Biotech SA.

 

***

 

O spółce:

Medicofarma Biotech SA jest spółką badawczo – rozwojową z sektora biotechnologii zajmującą się pracami nad innowacyjnymi lekami, wyrobami medycznymi i produktami biotechnologicznymi. Spółka skupia się na projektowaniu, udoskonalaniu i wprowadzaniu na rynek leków będących przełomem dla profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych.

Medicofarma Biotech SA posiada licencję na produkcję wysokiej jakości, szybkich testów do wykrywania różnorodnych wirusa SARS-CoV-2, który powstał przy współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych rynku NewConnect.

 

Kontakt dla inwestorów:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463

 

Kontakt dla mediów:

Kontakt PR Urszula Wierzbicka, u.wierzbicka@strictminds.com, tel.: +48 690 951 666